TEMİZLİK KAMPANYASI’NA ÖĞRENCİLERDEN DESTEK

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ayvalık Belediyesi Temizlik personeli birleşerek Lale Adasında çevre temizliği yaptı.

Ayvalık Belediyesi’nin başlattığı temizlik kampanyası kapsamında, ilçe merkezindeki okullara çöp kovası, geri dönüşüm kutuları ve temizlik malzemelerinin dağıtımını tamamlandı. Temiz bir Ayvalık için 7/24 görev başında olduklarını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Halkımızın da desteği ve duyarlılığın artmasıyla kentimiz daha temiz ve daha sağlıklı olacaktır” dedi.

Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aday ve Okulun Çevre Kulübü Danışman Eğitmeni Erdoğan Tarı önderliğinde otuz öğrenci ve Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden ekipler Ayvalık Lale Adasında Çevre Temizliği gerçekleştirdi. Yarım gün süren etkinlikte üç çöp taksi tüketim malzemesi atık toplandı ve Ayvalık Belediyesi ayrıştırma tesislerine görüldü.

Düzenli olarak her ay bu etkinliği yapacaklarını belirten Okul Müdür Hüseyin Aday, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleriyle bu çalışmayı gerçekleştirdiğini ifade etti. Aday, bu etkinliğimizi Armutçuk Sahil ve diğer bölgelerde gerçekleştireceklerini, bunun için de her türlü sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Ayvalık’taki okullara, 110 adet plastik tekerlekli çöp kovası, 110 adet sallanan çöp kovası, temizlik kovası, içinde çamaşır suyu, eldiven, tuvalet kâğıdı, havlu peçete, ovma teli, cam sil, paspas, sıvı sabun, yüzey temizleyici, oda parfümü bulunan 100 adet temizlik malzemeleri olan koli, 140’ar adet pil atık ve geri dönüşüm iç mekân kutusu dağıtılmıştı. Kampanya kapsamında, öğrencilere eldiven, torba gibi bir çok malzeme Ayvalık Belediyesi tarafından sağlandı.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Tüm kentte başlattığımız temizlik seferberliğini okullarımızda gençlerimiz ve çocuklarımızın desteği gerçekleştireceğini belirtmiştik. Destek olan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. ,. Halkımızın çevre temizliğine katılımı çok önemli. Ayvalık Belediyesi olarak temiz bir Ayvalık için 7/24 görev başındayız. Halkımızın da desteği ve duyarlılığın artmasıyla kentimiz daha temiz ve daha sağlıklı olacaktır” dedi.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
TEMİZLİK KAMPANYASI’NA ÖĞRENCİLERDEN DESTEK
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!