ŞİMDİ DE İZMİR YOLU ALTINDAKİ BİNLİK BORULAR PATLADI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SÜTLÜCE Mahallesi Dereboyu Caddesi’ndeki 1.200’lük ana  boru bir ayda üç kez patladı. Balıkesir günlerce susuz kaldı. Her arızada asfalt yeniden kazılıyor, yeniden hafriyat yapılıyor, borular değiştiriliyor, sonra yeniden dolgu ve asfalt işlemi yapılıyor. Çalışan iş makinaları, arızadan başını kaldıramayan personel ve zaman kaybı.. Bunların hepsi Balıkesir için maddi kayıp. Peş peşe yaşanan arızalar gösteriyor ki, şebeke sisteminde köklü bir yenileme yapılması kaçınılmaz.

HAFTA başında Sütlüce’de meydana gelen arıza nedeniyle yine susuzluk yaşayan Balıkesir, dün yine susuzluk çekti. Bu kez İzmir yolu altındaki binlik içme suyu hattında arıza oluştu. Sabah saatlerinde bu bölgedeki binlik boru basınca dayanamayarak patladı. BASKİ ekipleri arızaya müdahale etti, borular değiştirildi. Şehrin büyük bölümünün su ihtiyacını karşılayan bu hattaki arıza nedeniyle gün boyu su verilemedi. Akşam saatlerinde suların yeniden verildiği bildirildi.

SIK SIK yaşanan arızalar Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ’yi hedef haline getirdi. Susuzluk çeken Balıkesirliler, Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ’nin arızalar konusunda halkı bilgilendirmemesine de tepkili. Sadece sosyal medya hesaplarından yapılan duyurularla durumu geçiştiren BASKİ Yönetiminin ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kapsamlı bir açıklama yapmaları bekleniyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ŞİMDİ DE İZMİR YOLU ALTINDAKİ BİNLİK BORULAR PATLADI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!