SIKINTI YOK

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BALTOK A.Ş.’de yüklenici firmanın hakkedişlerini alamadığı, inşaatların durduğu, hak sahiplerinin mağdur edildiği şeklinde çıkan çeşitli yayınlar sonrasında BALTOK Yönetim Kurulu’ndan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, BALTOK A.Ş.’nin yüklenici firmaya herhangi bir borcunun olmadığı, 2. Etap inşaatlara başlayamayacağını bildiren yüklenici firmanın fesih talep ettiği ve bu talebin değerlendirildiği belirtildi.

AÇIKLAMADA ayrıca fesih işlemlerinin ardından 1. Etap’ta eksik kalan imalatın yapımının yerel firmalarla devam edeceği kaydedildi. BALTOK A.Ş. Yönetim Kurulu, hiçbir aksaklık ve gecikmeye meydan vermeden taahhüt edilen sürece dairelerin sahiplerine teslim edileceğini de bildirdi. Açıklamada, BALTOK A.Ş.’nin sahip olduğu menkul ve gayrimenkuller üzerinde banka ipoteği bulunmadığı da vurgulandı. 

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin inşaat şirketi BALTOK A.Ş. (Balıkesir Toplu Konut A.Ş.) hakkında çeşitli medya organlarında çıkan spekülatif haberler sonrasında kamuoyuna bir açıklama yaptı. Yüklenici firmanın hakkedişlerini alamadığı için işi bıraktığı, BALTOK’un çeşitli kurum ve kuruluşlara olan borcu yüzünden banka hesaplarına el konulduğu, inşaat çalışmalarının durduğu şeklindeki yayınlar, yapılan yazılı açıklama ile yalanlandı.

BALTOK A.Ş. Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklama şöyle: 

“TAŞYAPI ŞİRKETİ’NE BORÇ YOK”

Şirketimiz BALTOK A.Ş. (Balıkesir Toplu Konut A.Ş.) tarafından şehrimize kazandırılmakta olan ve inşası devam eden Balıkesir’in en büyük toplu konut projesi YENİ KARESİ inşaatlarımızda, satış aşamasında olan 10 Blok 505 Daireden oluşan 1.Etap çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmıştır.

Projemiz yüklenicisi TAŞYAPI TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin çeşitli mali sorunları nedeniyle, projesi hazır ve ruhsatı alınmış ancak satışına henüz başlamadığımız 14 blok 800 dairelik 2.Etap inşaatlarına başlayamayacağını şirketimize bildirmiş ve sözleşmenin feshini talep etmiştir. Yüklenici firmanın fesih talebi değerlendirilmektedir. Özellikle belirtmek isteriz ki; Yüklenici Firmaya, taraflar arasındaki sözleşmeye göre, bugüne kadarki inşaat ve imalat bedellerinin tümü ödenmiş olup BALTOK A.Ş.’nin Yüklenici Firmaya hiçbir borcu bulunmamaktadır.

 “YEREL FİRMALARLA DEVAM EDİLECEK”

Satış faaliyetleri devam eden, 1.Etap 10 Blok 505 Adet Dairenin dış cephe, iç duvar, pencere doğrama ve iç sıva imalatları büyük ölçüde tamamlanmış olup kalan eksik imalatlarına fesih işlemlerini müteakip, yerel firmalar ve BALTOK A.Ş. tarafından ara verilmeden kesintisiz devam edilecektir.

Saygıdeğer müşterilerimize hiçbir aksaklığa ve gecikmeye mahal vermeden taahhüt edilen sürede ve eksiksiz olarak dairelerinin kendilerine teslim edilmesi sağlanacaktır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sermayesiyle kurulan ve faaliyetlerine devam eden BALTOK A.Ş.’nin sahip olduğu menkul ve gayrimenkullerinin üzerinde hiçbir kurum ve kuruluşa ait banka ipoteği yoktur.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE”

Tamamen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi güvencesinde faaliyetlerine devam eden şirketimizin bundan sonraki diğer projeleri olan İNŞAATÇILAR ÇARŞISI, AKADEMİK ODALAR, AVLULU EVLER, YENİ KARESİ 2.ETAP ve Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde yapılması planlanan SOSYAL KONUT projelerimizin, proje ve ruhsat çalışmaları şirketimiz bünyesinde özenle devam etmekte olup; 2019 yılı başlarında tüm bu projelere de başlanılması planlanmaktadır. Projelerimiz kısa bir zaman içerisinde, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU’nun katılımıyla düzenleyeceğimiz tanıtım toplantısı ile tanıtılacaktır.

Balıkesir’e değer katmak amacıyla çıktığımız yolda, bir takım kirli çevrelerce şirketimiz hakkında, maksatlı olarak yürütülen karalama ve itibarsızlaştırma çalışmalarını üzüntüyle izlediğimizi ve sonuna kadar hukuki takipçisi olacağımızı siz saygıdeğer kamuoyuna bildiririz.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
SIKINTI YOK
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!