“ŞEHİTLERİMİZ MEZARLARINDA TİTREDİ”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Balıkesir Şubesi, ulusal televizyon kanallarından terör örgütü elebaşı bebek katili Abdullah Öcalan’ın mektubunu okuyan ve “Abdullah Öcalan yerli ve millidir” diyerek terör örgütü liderine “methiyeler düzen” Tunceli Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Ali Kemal Özcan ile kırmızı bültenle aranan terör örgütü üyesi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi televizyonuna çıkaran sorumlulara tepki gösterip, hakkında suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz ve yönetim kurulu üyeleri dernek binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya çok sayıda gazi ile şehit ailesi katıldı. Bu açıklamanın dernek genel merkezi ile ülke genelindeki 44 şube ve 32 temsilcilikte aynı anda yapıldığını belirten Başkan Filiz, gazi ve şehit ailelerinin sorumlular hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

“Şehit ailelerini derinden yaraladı”

“Bu kişilerin kanun önünde gerekli cezalara çarptırılması en büyük arzumuzdur” diyen Filiz şunları söyledi:
“Bilindiği üzere askerimiz, polisimiz ve güvenlik güçlerimiz her gün her an, ülke içinde ve dışında terörle mücadele etmekte vatan ve millet uğrunda hemen her gün Şehitlerimiz gelmektedir. Bu uğurda sadece Balıkesir’de son 4 yılda 35 şehidimiz gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde ulusal televizyon kanallarında ve Devlet televizyonu olan TRT’ de Tunceli Üniversitesi’nde Öğretim Üyeliği yapan Doç. Dr. Ali Kemal Özcan tarafından bebek katili Abdullah Öcalan’ın mektubu okunmuş, onun adına basın açıklaması yapılmış ve siyasi mesajlar verilmiştir. Bu olaydan birkaç gün sonra yine TRT kürdi kanalında bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan ile röportaj yapılmış ve TRT kürdi kanalında yayınlanmıştır. Bu vahim olaylar şehit ailesi ve gazilerimizi derinden yaralamıştır. Güvenlik güçlerimizin terörle mücadeledeki azim ve şevkini kırmıştır. Bu olayın sorumlularını kınıyoruz”

“Şehitlerimiz mezarlarında titredi”
Filiz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu faaliyetler hafife alınacak basit bir olay değildir. Dünyanın hiçbir ülkesinde devletlerin kırmızı bültenle aradığı terörist o devletin kanalında röportaj yapmamıştır. Bu tür olaylara kabile devletlerinde bile rastlayamazsınız. Maalesef bu olay Türkiye Cumhuriyetine nasip olmuştur. Yetkili ve sorumlu kamu görevlileri Türkiye Cumhuriyeti’nin saygınlığını, onurunu, haysiyetini hem kamuoyunda, hem de uluslararası arenada alaşağı etmişlerdir. Vatan ve Millet uğruna verdiğimiz şehitlerimiz mezarlarında titremiştir. Şehit ailelerimizin ve gazilerin uykuları kaçmış psikolojileri bozulmuştur.Şu ana kadar hareket etmeyen, bu olaylar hakkında işlem başlatmayan kamu görevlilerine soruyoruz.
Bu olayları suç olarak görmüyorsanız; Önümüzdeki günlerde devlet televizyonlarından hangi teröristleri konuşturacaksınız?

“Televizyon kanalları terör propagandasından yargılanmalı”
“Bu İtibarla; Haber Türk televizyon kanalında katıldığı bir programda PKK terör örgütünü övücü sözlerle “Abdullah Öcalan Milli ve Yerlidir” ifadelerini kullanan, hangi sıfat ve görevle PKK terör örgütü elebaşını Hükümlü olarak bulunduğu İmralı Cezaevinde ziyaret ederek sözde örgüt liderinin mektubunu okuyan Tunceli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Kemal Özcan’ı ve açıklamasını yayınlayan Anadolu Ajansı ve Haber Türk Televizyonunun 3713 Sayılı Kanunda belirtilen “Terör Örgütü Propagandası” yapmak suçundan yargılanmasını PKK Terör Örgütü’nün geçmiş dönem lider kadrosundan olan ve katıldığı sayısız eylemlerle birçok vatan evladını şehit vermemize neden olan terörist Osman Öcalan’ı TRT KURDİ Kanalında canlı yayına çıkartan, TRT KURDİ muhabir ve bu emri veren TRT yöneticilerinin varsa başka kamu görevlilerinin 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunda belirtilen “Terör Örgütü Propagandası yapmak suçundan yargılanmalarının takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
“ŞEHİTLERİMİZ MEZARLARINDA TİTREDİ”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!