Sahibinden satılık dubleks villa!

Seçim sonrasında ilk gayrimenkul satış haberi Karesi Belediyesi’nden geldi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Seçim sonrasında ilk gayrimenkul satış haberi Karesi Belediyesi’nden geldi!

 

BİR önceki dönemde Büyükşehir ve ilçe belediyeleri gayrimenkul satışında adeta birbirleriyle yarışıyordu. Balıkesir’in en değerli arazileri imar rantına kurban gitti. Yeni dönemde gerek Büyükşehir Belediyesi, gerekse ilçe belediyelerinin daha temkinli ve duyarlı olmaları bekleniyor. Zira bu gayrimenkul satışları kamuoyunda tepkiyle karşılanıyor.

 

GEÇİCİ TEMİNAT 255 BİN, MUHAMMEN BEDELİ 8.5 MİLYON TL

İLK satış haberi ise Karesi Belediyesi’nden geldi. Başkan Mesut Akbıyık, önceki Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın Kalaycılar Mahallesi’nde yaptırdığı 48 adet dubleks villadan 11’ini satışa çıkardı. Satışla ilgili ihale ilanı basında yayımlandı. 25 Haziran 2024 tarihinde Karesi Belediyesi’nde yapılacak ihalede 11 adet dubleks villa geçici teminatı 255 bin TL, muhammen bedelleri ise 8.5 milyon TL’den satılacak.

 

KARESİ BELEDİYESİ SATIŞ BEDELLERİNİ PEŞİN İSTİYOR

Kalaycılar Mahallesi’nde mülkiyeti Karesi Belediyesi’ne ait 119, 120, 121, 122 ve 123 adaları kapsayan toplamda 48 adet villanın yapım işiyle ilgili maliyet, 2020 yılı rakamlarıyla 43 milyon 263 bin 558 TL olarak belirtilmişti. Karesi Belediyesi villa başına 8.5 milyon TL muhammen bedel belirledi. Dubleks şeklinde projelendirilen villaların her biri 496 metrekare brüt alana sahip.

Karesi Belediyesi’ne ait villaların satış ihalesi 25 Haziran 2024 tarihinde Karesi AVM’deki nikah salonunda saat 11.00 – ile 11.50 arasında yapılacak. Belediye, satışa çıkarılan gayrimenkullerin bedellerini peşin istiyor.

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Sahibinden satılık dubleks villa!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!