KARESİ’NİN EN GÜZEL KARELERİ SIRALANDI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karesi Belediyesi’nin düzenlediği 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Balıkesir’in En Güzel Karesi – Kırsalın Karesi” temalı fotoğraf yarışması usta fotoğraf sanatçılarının değerlendirmesi sonucunda belirlendi. Yarışmada Salih Kuş ‘Akşam Vakti’ başlıklı fotoğrafıyla birinci oldu.

2014 yılında kurulan ve adını, ülkemiz tarihinde önemli roller oynamış olan Karesi Beyliği’nden alan Karesi İlçesi’nin fotoğraf yoluyla tanıtımına katkı sağlamak ve böylece onun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına yeni bir ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışması; “Kırsalın Karesi” konu başlığıyla bugüne kadar çok gün yüzüne çıkmamış ancak önemli değerlere sahip olan Karesi İlçesi’nin kırsal mahallelerini konu aldı.

YARIŞMAYI USTA GÖZLER DEĞERLENDİRDİ
24 Eylül’de başvuru süresi sona eren Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı yarışmada, çekilen 623 fotoğrafı jüri üyeleri; Karesi Belediye Başkan Yardımcısı aynı zamanda fotoğraf sanatçısı Yusuf Hocaoğlu, Usta Fotoğraf Sanatçısı Prof.Dr. Mehmet Koştumoğlu, Usta Fotoğraf Sanatçısı Prof.Dr.Özer Kanburoğlu, Usta Fotoğraf Sanatçısı İzzet Keribar, Usta Fotoğraf Sanatçısı BASAF Başkanı Bahar Özmen ve Usta Fotoğraf Sanatçısı BASAF Üyesi İ.Erhan Alan değerlendirdi.

DERECEYE GİRENLER
Değerlendirme sonucunda yarışmanın birincisi ‘Akşam Vakti’ adlı fotoğrafıyla Salih Kuş, ikincisi ‘Amca’ adlı fotoğrafıyla Seyit Konyalı, üçüncüsü ‘Torak’ adlı fotoğrafıyla Yekta Coşkunsu oldu. Mansiyon ödüllerini ‘Karakol Köyü’ başlıklı fotoğrafıyla Murat İbranoğlu, “Sarı” başlıklı fotoğrafıyla Murat Bakmaz, ‘Mola’ başlıklı fotoğrafıyla Kayhan Güç alırken BASAF Özel Ödülü’nü ‘Karakol Köyü’ adlı fotoğrafıyla Ahmet Çetin, Karesi Belediyesi Özel Ödülünü ‘Emek’ adlı fotoğrafıyla Gür Gürelli, TFSF Özel Ödülünü ise ‘İsimsiz’ adlı fotoğrafıyla Ufuk Kıray aldı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
KARESİ’NİN EN GÜZEL KARELERİ SIRALANDI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!