KARESİ BELEDİYESİ’NE 4,5 YILDA 8 ÖDÜL

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yücel Yılmaz’ın mihmandarlığında 4.5 yıldır ilkeli ve adil bir şekilde vatandaşlara hizmet veren Karesi Belediyesi; başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Sağlıklı Kentler Birliği ve UCLG MEWA gibi kurum kuruluşlardan toplam 8 ödül aldı.

‘Kentin sakini değil sahibiyiz’ diyerek 4,5 yıldır gece gündüz Karesi halkı için çalışan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yaptığı çalışmaların karşılığını hem halktan alıyor ayrıca kurum ve kuruluşlarından aldığı ödüller ile de başarısını tescilliyor. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlıklı Kentler Birliği, UCLG MEWA, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı gibi kurum ve kuruluşlardan; “Sağlığı Geliştiren Şehir Karesi”, “Bilinçli Anneler Karesi’de”, “Engelsiz Düşler”, “Matematik Cepte”, “Karesi’den Kosova’ya Kültür Köprüsü”, “Atlı Okçuluk Ve Savaş Sanatları Festivali”, “Dünyayla Yarışan Şehirler”, “Bisiklet Eğitim Parkı ve Bisiklet Yolları” projeleri ile çeşitli ödüller aldı.

“BU ÖDÜLLER HEPİMİZİN”
Gelecek yılların şehir ve medeniyet anlayışına ışık tutmak için çalıştıklarını ifade eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, aldıkları ödüllerin gerçek sahiplerinin bu şehirde yaşayan insanlar olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, “Kentlerin, sadece bir mekan olmalarının ötesinde tarihi, sosyal, kültürel, siyasi, ekonomik özelliklerinin de gün yüzüne çıkartılması gerekiyor. Bu çalışmalar esnasında arkadaşlarımızla beraber hazırladığımız projelerin de bir çok kurum ve kuruluştan ödül alması bizleri sevindiriyor. Ödüllerimiz bizlerin doğru yolda ilerlediğinin de bir belgesi oluyor” açıklamasında bulundu.

KARESİ BELEDİYESİ’NİN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN PROJELERİ:

“BİSİKLET EĞİTİM PARKI VE BİSİKLET YOLLARI”
Karesi Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2018 yılının Ekim ayında düzenlenmiş olduğu Sağlıklı Şehirler En iyi Uygulama Yarışması’nda, “Bisiklet Dostu Kent” olma yolunda yapılan yol düzenleme çalışmaları ile ilçede bisiklet sporunu geliştirmek, yaymak, bisiklet sporunu topluma benimsetmek ve sevdirmek amacıyla hayata geçirilen “Bisiklet Eğitim Parkı ve Bisiklet Yolları” Projesi Sağlıklı Şehir Planlaması Kategorisi’nde jüri ödülünü aldı.

“DÜNYAYLA YARIŞAN ŞEHİRLER”
Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından “Dünyayla Yarışan Şehirler” adıyla düzenlenen proje yarışmasında Karesi Belediyesi, 884 ilçe belediyesi arasından ödül alan 35 belediye arasına girdi.  Tarihi ve kültürel kimliğiyle ön plana çıkan Karesi’nin anlatıldığı Müspet Değerler Projesi ile derece alarak kürsüye çıkan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

“SAĞLIĞI GELİŞTİREN ŞEHİR KARESİ”
“BİLİNÇLİ ANNELER KARESİ’DE”

Karesi Belediyesi, 2018 yılı Nisan Ayı’nda Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’nde düzenlenen Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi’nde Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulamalar Yarışması’nda; “Sağlığı Geliştiren Şehir Karesi” ve anne adaylarına doğuma hazırlık konusunda teorik ve uygulamalı eğitimlerin verildiği “Bilinçli Anneler Karesi’de” projeleri ile iki ödüle birden layık görüldü.

“ENGELSİZ DÜŞLER PROJESİ”
Karesi Belediyesi Karesi Kent Konseyi, 2016 yılının Nisan Ayı’nda İstanbul Aydın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘Uluslararası Kent Konseyleri ve Kentler Kongresi’nde ‘Kent Konseyleri En İyi Uygulamalar’ proje yarışmasında, ‘Engelsiz Düşler’ projesi ile dezavantajlı grupların kente entegrasyonu dalında UCLG MEWA Özel Ödülünü aldı.

MATEMATİK CEPTE ÖDÜLÜ
Karesi Belediyesi ve Balıkesir Üniversitesi İşbirliğinde hayata geçirilen, öğrencilerin matematik konuları ile ilgili soruları çözerken karşılaştıkları sorunları mobil iletişim araçları ile problemi çözmek amaçlı çift-yönlü doğrudan iletişime geçtikleri Matematik Cepte uygulaması ile AK Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu Gençlik Ödülü’ne layık görüldük.

KARESİ’DEN KOSOVA’YA KÜLTÜR KÖPRÜSÜ
ATLI OKÇULUK VE SAVAŞ SANATLARI FESTİVALİ

9. Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri, Uluslararası İşbirliği Kategorisinde “Karesi’den Kosova’ya” projemiz ile ‘Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı” ödülünü aldık. Özel Kalem Dergisi Kültür Sanat ve Turizm Kategorisi’nde ” Atlı Okçuluk Ve Savaş Sanatları Festivali ” Projesi ile Yerel Yönetimler Ödülü aldık. 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
KARESİ BELEDİYESİ’NE 4,5 YILDA 8 ÖDÜL
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!