İYEP TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) tanıtım ve bilgilendirme toplantıları kapsamında temel eğitim kurumları yöneticileri ile bir araya geldi.

Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve temel eğitim kurumları yöneticileri katıldı.

İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı) ile İlkokulların 3 ve 4. sınıflarına devam eden, önceki eğitim ve öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamak hedeflenmektedir. Göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi dezavantajlı öğrencilerin de yararlanabileceği kurslarla, akademik başarının arttırılması amaçlanıyor.

Bu programla öğrencilerin; dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmesini, okuduğunu anlama düzeyini artırmasını, matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirmesini, matematiksel kavramları anlamasını ve bu kavramları günlük hayatta kullanmasını, problem çözme sürecinde kendi düşüncelerini ifade etmesini, matematiksel kavramları farklı temsil biçimleri ile ifade etmesini, matematiğe yönelik olumlu tutum ve öz güvenli bir yaklaşım geliştirmesini, Türkçe ve matematik öğrenme alanlarında öğrenci merkezli bir anlayışla psikososyal destek alarak eksikliklerinin giderilmesini amaçlanıyor.

İl merkezi ve ilçelerdeki temel eğitim kurumları yöneticilerine yönelik eğitimler;  İYEP eğiticileri tarafından 09-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
İYEP TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!