ENFLASYONLA MÜCADELEDE BİZ DE VARIZ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Enflasyonla Mücadele Programını desteklediklerini söyledi. Programa Balıkesirli tüccarlar olarak sahip çıkacaklarını da belirten Rahmi Kula bugüne kadar Balıkesirli firmaların fırsatçılık yapmadığını bundan sonra da yapmayacağını bildirdi.

DESTEKLİYOR VE SAHİPLENİYORUZ

Rahmi Kula yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Tüccarları olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını destekliyor ve sahipleniyoruz. Enflasyonla mücadele aynı zamanda maliyet artışı başta olmak üzere, işsizlikle ve yüksek faizle mücadele anlamı da taşıyor. Ülkemiz ekonomide olağanüstü gelişmelerin yaşandığı bu dönemde, her alanda çetin bir mücadele başlatmıştır. Enflasyonla mücadele konusu ise, bu alanların en başında yer almaktadır.

ORTAK GÖREVİMİZ

Geçmişte uzun yıllar enflasyonla mücadele eden bir ülke olarak, enflasyonun ekonomimizin nitelikli büyümesini nasıl sekteye uğrattığına çok kez şahitlik ettik. Dolayısıyla enflasyonun ekonomik dinamizmimizi yeniden sekteye uğratmasını engellemek, hepimizin ortak görevidir. 

ZORLU SÜREÇLERİ GERİDE BIRAKACAĞIZ

Bugüne kadar Balıkesirli firmalarımız bu anlamda fırsatçılık yapmamıştır, bundan sonra da yapmayacağına güvenimiz tamdır. Balıkesir iş dünyası; esnafıyla, tüccarıyla, sanayicisiyle her zaman olduğu gibi yine, devletinin ve milletinin yanında olacak, Türkiye’nin başlattığı iktisadi mücadeleye en güçlü desteği verecektir. Bu kararlılıkla kamu, özel sektör ve tüketicilerle sağlanacak güçlü işbirliği ve koordinasyonla, zorlu sürecin geride bırakılacağına ve yeniden istikralı büyüme sürecine girileceğine inanıyoruz.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ENFLASYONLA MÜCADELEDE BİZ DE VARIZ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!