BÜYÜK SATIŞ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin satışa çıkardığı 3 arsa da oldukça değerli. Gümüşçeşme’deki 5.4 dönümlük arsa imarda akaryakıt servis istasyonu olarak görünüyor. Paşaalanı’ndaki 6.3 dönümlük arsa ise ticaret ve turizm alanı, Kuva-yı Milliye’deki arsa ise konut alanı olarak görünüyor. 17.1 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkarılan arsaların satış ihalesi 31 Ekim’de Büyükşehir Encümeni’nde yapılacak.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Belediye’nin bu değerli üç arsayı satmak için neden bugüne kadar beklediğini sordu, “seçim bütçesi” yapılacağını ileri sürdü. Aytekin, Şimdi gidişinize 5 ay kalmış, arsa satıyorsunuz. Seçim yatırımı yapmak için mi? Seçim bütçesi oluşturmak için mi? Madem yönetemiyorsunuz, madem beceremiyorsunuz az sabredin, satmayın. Borçlanmayı.! Biz gelince çözeriz. Biz gelince yönetiriz.”

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, Gümüşçeşme, Paşaalanı ve Kuva-yı Milliye mahallelerindeki 3 adet arsayı toplamda 17.1 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardı. Gümüşçeşme’deki 5.4 dönümlük arsa 11 milyon lira muhammen bedelle, Paşaalanı’ndaki 6.3 dönümlük arsa 16 milyon lira muhammen bedelle, Kuva-yı Milliye’deki 294 metrekarelik arsa ise 146 bin 980 lira muhammen bedelle satışa çıkarılacak. Üç arsanın satışıyla ilgili ihale 31 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleşecek.

Gümüşçeşme’deki arsanın imar planındaki kullanım amacı, akaryakıt servis istasyonu, Paşaalanı’ndaki arsa ticaret ve turizm alanı, Kuva-yı Milliye’deki arsa ise konut alanı olarak görülüyor.

ANAMUHALEFETTEN SERT TEPTİ

Büyükşehir Belediyesi’nin 17.1 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardığı arsalar anamuhalefetin gündeminde. CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Büyükşehir borç batağında. Kredi çekmek, borçlanmak yetmiyor çoluğumuzun çocuğumuzun, tüyü bitmemiş yetimin haklarını satıyorlar. 5 ay sonra zaten yoksunuz, bu milyonluk arsa satışlarını seçim bütçesi mi yapacaksınız” diye sordu.

Aytekin bu satışlardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ni Büyük Satış Belediyesi olarak nitelendirerek şu görüşleri dile getirdi:

BALIKESİR’E HUZUR VERMEDİNİZ

“Sırf CHP’nin önünü kesmek için getirdiğiniz Bütünşehir Yasası ile 2014’de seçimlere girdiniz. Seçim çalışmalarınızda biz iktidarız dediniz, para akacak dediniz, Balıkesir kalkınacak dediniz. Devlet kurar gibi Büyükşehir’i kurdunuz, parti devleti kurdunuz yerelde. Yandaş değilse tek bir garibana su vermediniz. Ama kendi başarısızlığınızı ilan edip, seçimle gelen başkanınızı kendiniz görevden el çektirdiniz. Balıkesir’e huzur vermediniz, yüzleri güldürmediniz. Geçtik tüm yurttaşların belediye başkanı olmanızı, kendi kendinizi yediniz bitirdiniz, intikamla, hırsla birbirinizi kırdınız geçirdiniz.

31 MART’TA BİR SİFONLA GİDECEKSİNİZ

Emekçi, gariban, atadan, yüzyıllardan beri köylü yurttaşların gözü gibi baktığı bağı bahçeyi, arsayı, tapuyu 2014 yılından beri sata sata bitiremediniz. Sattınız yetmedi. Borçlandınız yetmedi. Suya fahiş zamlarla suyun en bol olduğu memlekette insanlara musluk açtırmaktan korkar hale getirdiniz. O da yetmedi 1 ayda 3 kez şehrin güneyine su veremeyerek, Balıkesir’in nasıl yönetilemediğini cümle aleme gösterdiniz. Yurttaş, suyun gelmesini bekler gibi bekliyor 31 Mart’ı, 31 Mart gelecek, bir sifonla gideceksiniz.

NEDEN ŞİMDİ SATIYORSUNUZ?

Şimdi gidişinize 5 ay kalmış, arsa satıyorsunuz. Neredeyse her Büyükşehir meclisinde BALTOK üzerinden bile borçlanmaya çalışıyorsunuz. Farenin girebileceği anahtar deliklerinden adeta borç aramaya çıkıyorsunuz. Bu da yetmezmiş gibi şimdi de 3 arsa daha satışa çıkıyor. Neden? Seçim yatırımı yapmak için mi? Seçim bütçesi oluşturmak için mi? Madem yönetemiyorsunuz, madem beceremiyorsunuz az sabredin, satmayın. Borçlanmayı.! Biz gelince çözeriz. Biz gelince yönetiriz.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BÜYÜK SATIŞ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!