BALIKESİR’İN DOKUZ MİLLETVEKİLİ VAR HOCAM

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BALIKESİR Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma 17 Eylül’ün Rektörü Süleyman Özdemir ve Genel Sekreter Yardımcısı Osman Zeki Şahin’i de aldı, TBMM’nin yeni yasama yılı açılış törenleri için Ankara’ya gitti. Rektör Özdemir ve beraberindekiler, Meclis’te AK Parti’nin 5 Balıkesir Milletvekili ile görüşürken, CHP ve İYİ Partili Milletvekillerini yok saydı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, iktidara angaje bir üniversite yöneticisi olduğunu, TBMM’nin yeni yasama yılı açılışındaki tavrıyla bir kez daha ortaya koydu.

Rektör Özdemir, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir ve BAÜN Genel Sekreter Yardımcısı Osman Zeki Şahin’le birlikte TBMM’nin yeni yasama yılı açılış törenlerine katıldı. Özdemir ve beraberindekiler açılışın ardından Balıkesir Milletvekilleri’ni ziyaret ettiler. Tabi bu ziyaretler AK Partili Milletvekilleriyle sınırlıydı. Üniversite Heyeti, TBMM’de AK Parti Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir ve Belgin Uygur’la biraraya geldi. Özdemir, beş AK Partili Milletvekili’ne kahve fincanı da hediye etti.

Rektör’ün TBMM’deki ziyaretleriyle ilgili Balıkesir Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden gönderilen basın bülteninde, Özdemir’in Üniversite’nin gelişimi ve ihtiyaçları konusunda Milletvekilleri’nden destek istediği bildirildi. Ancak gelişim hedefleri ve ihtiyaçların ne olduğu açıklamada belirtilmedi.

 MUHALEFETİ YOK SAYIYOR

Gerek BAÜN Rektörü Kerim Özdemir, gerekse 17 Eylül Rektörü Süleyman Özdemir, TBMM’deki Milletvekili ziyaretlerinde Balıkesir’in 3 CHP ve 1 İYİ Partili Milletvekili’ni yok saydı. CHP Milletvekilleri Ensar Aytekin, Fikret Şahin ve Ahmet Akın ile İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok, Rektörlerin TBMM ziyaret trafiğinde yoktu. Özdemir, Meclis açılışında hazır bulunan 26. Dönem AK Parti Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı ve Kasım Bostan’la da görüştü.

Özdemir’in, Kasım ya da Aralık ayında yapılacak Rektörlük atamalarıyla ilgili AK Partili Milletvekilleri’nden  yeniden rektör olarak atanması yönünde destek istediği de ileri sürülüyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BALIKESİR’İN DOKUZ MİLLETVEKİLİ VAR HOCAM
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!