AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN 2 BÜYÜK ESER

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayvalık Belediyesi, kent için iki büyük projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kentin ihtiyaçları doğrultusunda hamleler yapan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal Kültürel Yaşam Merkezinin temel atma töreni ile yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi’nin açılışını 29 Ekim Pazartesi günü yapacak.

Hasta ve yaşlı vatandaşlara evlerinde hizmet veren profesyonel bir ekip oluşturan, koruyucu, destekleyici ve geliştirici odaklı hizmet sunan sosyal hizmet merkezini, çocukların hayallerini tasarlayıp yazılım yapacağı Küçükköy yaratıcı teknolojiler atölyesini Ayvalık’ a kazandıran Başkan Gençer, ilgi, bilgi ve sevgiyle Ayvalık’ı geleceğe hazırlıyor.

RAHMİ GENÇER’DEN 4 YILDA BÜYÜK YATIRIMLAR, ÖRNEK PROJELER

Uluslararası koruma ve üst düzey tanıtım için UNESCO süreci başlatan, Kentin dört bir yanında yol yapım ve onarım seferberliği ile yılların eksikliğini tamamlayan, araç filosunu güçlendirip, belediye işletmelerini yenileyen, Küçükköy’e kongre turizmi, kültürel ve eğlence aktiviteleri için Cumhuriyet Kültür Merkezi kazandıran, keyifle zaman geçirilecek parklar yapan, tarihi Dr. Fazıl Doğan meydanını geleneksel dokuyu koruyarak modern dokunuşlarla cazibe merkezi haline getiren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 100 yıl önce iş ve aş kapısı olan Kırlangıç fabrikasını da çok amaçlı yaşam merkezine dönüştürecek projesi ile belediye hizmetini farklı bir vizyonla kentte yaşam kalitesini arttıracak biçimde ortaya koyuyor. Belediyenin yerine getirmesi gereken temel çevresel görevleri daha etkinleştirmek için standartları yükselten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yükümlü olduğu hizmetlerin kapsamını genişleterek kentin geleceğine odaklanıyor. Bu anlamda, Ayvalık Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan,  Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal Kültürel Yaşam Merkezi’nin temel atma töreni, daha donanımlı bir nesil için planlanan 19 Mayıs Cihan Şişman Gençlik Merkezinin açılışı ile birlikte, 29 Ekim Pazartesi günü yapılacak.

“KENTİME İKİ KALICI ESER KAZANDIRMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

Ayvalık’a katma değer katacak bir proje olan Kırlangıç projesinde;  Mübadele Müzesi, Çok amaçlı salon (Tiyatro, müzik, konferans salonu), Sanat Galerisi, Kadın el emeği satış dükkânları, kahveler, otel, kreş, alışveriş dükkânları, restoranlar yer alacak. Son dönemlerin en çok konuşulan projesi olan Kırlangıç projesinin Türkiye’ye örnek olacak bir dönüşüm projesi olduğunu vurgulayan Başkan Gençer, “ Temeli 19.yüzyılda atılmış olan Kırlangıç Fabrikası’nın Ayvalık kentinin ekonomik yaşamında önemli rolü olmuştur. Faaliyetine 2001 tarihinde son veren fabrika üretim araçlarının sökülmesiyle kendi haline terk edilir. Ayvalık Belediyesi fabrikayı 2003 tarihinde satın alır ancak tesis üzerinde hiçbir çalışma yapılmaz. 2015 yılında fabrika tesis alanını kentin sosyal yaşam alanına katmak amacıyla proje çalışmaları başlattık. 100 yıl önce insanlara iş kapısı, aş kapısı olan Kırlangıç Fabrikasını, kimliğini bozmadan çağdaş bir projeyle ayağa kaldıracağız. Kentsel hafıza ve mimarinin sürekliliği, kıyının kente bağlanması, kentin sosyo-kültürel hayatına katkı için Kırlangıç Çok Amaçlı Sosyal Kültürel Yaşam Merkezini kentimizin sosyal ve ekonomik yaşamına yeniden kazandırıyoruz” dedi.

AYVALIK’TA GENÇLİĞİN MERKEZİ OLACAK

Bir taraftan sosyal projelerle herkese kucak açarken bir taraftan da şehrin çehresini değiştirici fiziki projelere imza atmayı planladıklarını belirten Başkan Gençer,  Ayvalık’ta kentsel donatılar göz önüne alındığında genç nüfusa yönelik donatıların yetersizliğinin göze çarptığını söyledi.Her projede halkın yararını düşündüklerini belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Halkımızın özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin hayat standartlarını nasıl yükselteceğimizi kurguluyoruz. Çocuklar ve gençlerimiz ülkemizin geleceği. Bu nedenle sadece eğitim alanında destek olmak yerine onların her alanda kendilerini geliştirebilecekleri çok yönlü mekânlar yaratmayı hedefliyoruz. Spor, kültür ve sanatla iç içe yetişen, daha donanımlı bir nesil için çalışıyoruz. Gençlerimizi folklordan sinemaya, satrançtan tiyatroya, sanatsal ve sosyal çalışmalar için bir araya getirecek bir merkez yaptık. Ayvalık’ta çağdaş, bilime inanan dünyaya geniş ufukla bakan gençler yetiştirmek için hizmete sunuyoruz. Sayın Cihan Şişman’a teşekkür ediyorum” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN 2 BÜYÜK ESER
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!