ALTIEYLÜL’E TAM NOT

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altıeylül Belediyesi’nin hizmet ve projeleri vekillerden tam not aldı. Pamukçu Sedefne Otel’de gerçekleşen sunumda, Altıeylül Belediyesi’nin kurulduğu günden bu yana verilen hizmetlerin, yapılan, yapımı devam eden ve yapılacak olan projeler hakkında sunum yapılarak bilgiler verildi.

Ev sahipliğini Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın yaptığı bilgilendirme toplantısına; Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir ve Belgin Uygur, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcıları Ahmet Özen, Fikrettin Kocaman ve Osman Ödemiş ve Birim Müdürleri katıldı. Birimler tarafından hazırlanan sunumlarda belediye faaliyet, hizmet ve projeleri anlatıldı. 2014 Yerel Seçimleri ile hizmete başlayan Altıeylül Belediyesi’nin yapmış olduğu projeler ve hizmetler vekillerin büyük beğenisini kazandı.

Altıeylül Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak atanmasının ardından Altıeylül Belediye Başkanı olarak göreve gelen Hasan Avcı, Sosyal Belediyecilik kapsamında hizmet veren Sosyal Yardım Projesi olan Altıeylül Gelişim Merkezi ALGEM’in üzerinde önemle dururken; Plevne mahallesinde ilkinin yapımı başlayan Millet Kıraathanesi, 2. Gündoğan Mahallesinde temeli atılan ikinci ALGEM Binası, Plevne Mahallesinde yapımı başlayan Kapalı Pazar Yeri ve yine Bahçelievler Mahallesi Assuva Park civarında yapılması düşünülen spor kompleksi hakkında bilgiler verdi.

ALTIEYLÜL GÜN GEÇTİKÇE MODERNLEŞTİ

Yapılan sunumların ardından görüşlerini belirten Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir “İş yerim Altıeylül’de evim Karesi’de.  Özellikle sosyal belediyecilik ve hizmet belediyeciliği adına çok güzel işler yapıldı. Altıeylül bu konuda örnek belediyelerden. Altıeylül gün geçtikçe modernleşti. Şehirleşme bu tarafa kaydığı ve yüksek oranda şehirleşme olduğu için işiniz oldukça artı. Ve fakat siz bu gelişmeye ayak uydurdunuz, kırsaldaki mahallelerde de bu gelişmeyle paralel çok başarılı bir belediyecilik sergilendi. Son bir yıl içinde gerek siz, gerek Zekai Başkanın döneminde her türlü emeğiniz için teşekkür ediyorum. Ben de her zaman emrinize amadeyim” dedi.

KIRSALDA KİLİT PARKE PROBLEMİ KALMADI

Aynı zamanda MKYK Üyesi olan Milletvekili Yavuz Subaşı da öncesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptığını dile getirdi. Subaşı toplantıda şunları söyledi: “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 3,5 yılda 1,5 milyon m2 kilit parke taşı döşerken siz Altıeylül Belediyesi olarak sadece Zekai Bey’in döneminde 1 milyon m2 taş döşediniz. Halen de merkez ve kırsal mahallelerde kilit parke döşeme işleminiz devam ediyor. Başarılarınızdan dolayı sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

SİZ YETER Kİ İNANARAK ÇALIŞIN

Karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantıda Milletvekili Mustafa Canbey kırsal mahallelerden gelen konteynır taleplerinin azaldığının altını çizdi. Canbey gönül belediyeciliğine dikkat çekerken “Sosyal Belediyecilik kapsamında rakamları gördüğümde dikkatimi çeken bir şey oldu. Sosyal yardım rakamlarında artış olduğunu gördüm. O alan önemli, çünkü bizim topluma ulaşma ve insanların gönlünü kazanma, gönül belediyeciliği ancak o şekilde oluyor.  Siz yeter ki inanarak çalışın, projelerinizi, alt yapıyı oluşturun, AB Kalkınma programları çerçevesinde inanılmaz rakamlarda destek çıkıyor. Çalışmalarınızı tebrik ediyorum” dedi.

KIRGIZISTAN’DAÜN KARDEŞ ŞEHİR TALEBİ

Kardeş Belediyecilik konusunda “Gönül coğrafyamıza hitap etmemiz lazım, o bölgelerden kendimize kardeş belediye bulmamız lazım” diyen Başkan Hasan Avcı önümüzdeki günlerde kardeş şehir talebi ile Kırgızistan’dan bir ekip beklediklerini söyledi. Başkan Avcı, seçim dönemine girildiği için bu kararı gelecek dönemdeki ekibe bırakmayı uygun görürken, Milletvekili Yavuz Subaşı da ‘Bu ekip olduğu gibi devam edecek. Emekli olup bir yere gidiyormuş gibi bir haliniz var. Bir yere gitmek yok’ şeklinde yorumuyla Başkan Avcı ve ekibine moral ve destek verdi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ALTIEYLÜL’E TAM NOT
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!