BU KEZ SMA HASTASI FEVZİYE BEBEK İÇİN SAHNEDEYDİLER

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balya Belediyesi’nin SMA’lı bebeklere destek amacıyla ilkini Balya’da sahnelediği ‘Hıklatan Bal’ adlı oyun, bu kez yine SMA hastası Fevziye bebek için Bandırma’da sahnelendi.

 

Balya Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelediği oyunu, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ve çok sayıda Bandırmalı izledi.

 

Oyunda rol alan Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, bu kez Bandırma’da SMA hastası Fevziye bebek için bir araya geldiklerini, bundaki amacın SMA hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

 

Belediye Başkanı Orhan Gaga, “Balya Belediyesi Tiyatro Topluluğu olarak sahnelenen Hıklatan Bal adlı tiyatro oyunu ile SMA hastalığı ile mücadele eden Fevziye bebeğimize nefes olmak için Bandırma Belediyesi ve Balya Belediyesi olarak bir araya geldik.

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi sahnesinden Fevziye bebeğimizin sesini tüm Balıkesir’e ve Türkiye’ye duyuruyoruz. Amacımız fark yaratmak değil, farkındalık yaratmak. Çocuklarımıza hem yardım etmek hem de yanınızdayız diyebilmek için tüm hemşehrilerimizi yardım kampanyasına katılmaya davet ediyoruz. Kampanya detaylarını @smafevziye hesabı üzerinden takip edebilir, desteklerinizi iletebilirsiniz” şeklinde konuştu.

 

Başkan Gaga, SMA hastalığıyla mücadelede devletin bu çocuklara el uzatması gerektiğini de kaydetti; “SMA mücadele edilmesi gereken genetik bir hastalık. Biz belediyeler halkın dertleriyle dertleniyoruz, çözüm üretmeye çalışıyoruz, elimizden bu kadarı geliyor, SMA ile mücadelede devlete büyük görev düşüyor, devlet bu çocuklarımıza elini uzatmalı. Sağlıklarına kavuşsunlar istiyoruz, bunun için sesimizi yükseltiyoruz” dedi.

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BU KEZ SMA HASTASI FEVZİYE BEBEK İÇİN SAHNEDEYDİLER
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!