DÖNÜŞÜM EĞİTİMDEN BAŞLIYOR: “BLOCKCHAIN”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir’de Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “Dönüşüm Eğitimden Başlıyor: Blockchain” adlı projenin açılış töreni Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Fahri Acar, Proje Eğitimcisi Cemil Şinasi Türün ve Balıkesir’deki bilişim teknolojileri öğretmeni, MEBBİS yöneticisi ve okul idarecisi olarak görev yapmakta olan 150 öğretmen katıldı.

Bugün yapılan eğitim, ülkemizde Milli Eğitim kurumları arasında bir ilk olma özelliğini taşımaktadır diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Büyük bir dönüşümü başlatması nedeniyle yeni internet olarak anılan blokchain teknolojisi yeni endüstri devriminin kalbi olarak görülmekte olup pek çok alanda hayatımıza girmeye başlamış durumdadır. Proje ile ilimizde dijital dönüşüme rehberlik ve liderlik edecek eğitimcilerin yetiştirilmesi yoluyla eğitimde üretkenliğe katkıda bulunulması hedeflenmektedir.” dedi.

“Bitcoin ve Blokzinciri” semineri ile eğitime katılan Proje Eğitimcisi Cemil Şinasi Türün; blok zinciri teknolojisinin çalışma prensibi ve türleri, tanımı, kullanım alanları, blok zinciri uygulamaları ve platformları, blok zinciri regülasyonları, kripto para birimleri yeni endüstri çağında blok zinciri teknolojilerinin yeri, dijital bilgelik, küresel rekabette blok zinciri uygulamaları, geleceğin işletmelerinde blok zinciri; eğitim sektöründe akıllı kontratların kullanımı, dijital varlıkların güvenliği, dijital bir öğrenme ekosistemi hakkında bilgilendirme yaparak blok zinciri teknolojisinin eğitimde kullanımına örnekler verdi.

15-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilecek olan eğitimler; 16 ve 17 Ekim’de DijitalPara Teknoloji Kurucu Başkanı Ali Sermet Taşdöğen’in Blockchain ile ilgili semineri il devam edecek.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
DÖNÜŞÜM EĞİTİMDEN BAŞLIYOR: “BLOCKCHAIN”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!