BAÜN, cinayete kurban giden öğrencisi Ata Emre Akman için tek yürek!

Balıkesir Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde saldırı sonucu hayatını kaybeden ta Emre Akman için düzenlenen anma programında bir araya geldi.

Ata Emre Akman
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde saldırı sonucu hayatını kaybeden Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ata Emre Akman için düzenlenen anma programında bir araya geldi.

Üniversite camiası, üzücü kaybın ardından Ata Emre Akman’ı anmak ve acılarını paylaşmak için tek yürek oldu.

Turizm Fakültesi Kadın Voleybol Takımı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi arasındaki Rektörlük Kupası maçı öncesinde düzenlenen anma programında, Turizm Fakültesi öğrencileri siyah giyinerek ve fakülteden yürüyerek maça geldiler. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, üniversite üst yönetimi ve Turizm Fakültesi yöneticilerinin de katıldığı programda Ata Emre Akman için saygı duruşunda bulunuldu. Maç seremonisine “Başımız Sağolsun” yazılı pankartla çıkan sporcular, kollarına taktıkları siyah bantlarla arkadaşlarını andılar.

Saygı duruşunun ardından konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, “Bir anlamda duygularımızı dile getirerek protestomuzu ortaya koyarak yerimizi belli etmiş oluyoruz. Bizim kültürümüze ve inancımıza göre bir insanı haksız yere öldürmek, yeryüzündeki bütün insanları öldürmek kadar kötü bir şeydir. Bu olay bizlere uyuşturucuyla neden mücadele etmemiz gerektiğini de çok net olarak öğretiyor ve hatırlatıyor. Hem birey olarak hem de toplum olarak bu işin karşısında durmamız gerektiğini bize hatırlatıyor. Öğrencilerimize göstermiş oldukları hassasiyetleri ve vefaları için teşekkür ediyorum. Biz de bu işi takip edeceğiz. Ata Emre’nin ailesi ile de görüştük. Hukuk yoluyla da bu işin takipçisi olacağız. Üniversite olarak bu işin peşini bırakmayacağız,” dedi.

Anma programında Rektör Oğurlu’nun yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler de yer aldı.

Ata Emre Akman’ın arkadaşları, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Köroğlu, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cemali Buzlukçu ve Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Durak ile birlikte Akman’ın kabrini ziyaret ederek, dua ettiler ve ailesine taziyelerini ilettiler.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BAÜN, cinayete kurban giden öğrencisi Ata Emre Akman için tek yürek!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!