İstanbul Baraj Doluluk Oranı 2 Kasım 2026: İSKİ Açıkladı! Barajlarda Son Durum Ne?
İstanbul baraj doluluk oranı 2 Kasım 2026 Pazartesi günü yüzde 53,71 olarak açıklandı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSKİ) paylaştığı verilere göre kentteki barajların doluluk seviyeleri arasında önemli farklılıklar bulunuyor. Darlık Barajı yüzde 90,56 ile en yüksek doluluk oranına sahip olurken Pabuçdere Barajı yüzde 2,57 ile en düşük seviyede kaldı. Kazandere Barajı'nda doluluk yüzde 3,37 olarak kaydedilirken Ömerli, Terkos, Büyükçekmece ve diğer barajların güncel oranları da belli oldu.
İstanbul'un su kaynaklarındaki son durum, 2 Kasım 2026 tarihli baraj doluluk verileriyle yeniden gündeme geldi. Kent genelinde ortalama doluluk oranı yüzde 53,71 olarak açıklanırken bazı barajlarda su seviyelerinin oldukça düşük olduğu görüldü.
Özellikle Pabuçdere ve Kazandere barajlarında doluluk oranlarının yüzde 5'in altında kalması dikkat çekti.
Darlık Barajı ise yüzde 90,56 doluluk oranıyla açıklanan listedeki en yüksek seviyeye sahip baraj oldu.
İSKİ Baraj Doluluk Oranı 2 Kasım 2026'da Yüzde Kaç?
İSKİ'nin 2 Kasım 2026 tarihli verilerine göre İstanbul barajlarındaki ortalama doluluk oranı yüzde 53,71 olarak kaydedildi.
Açıklanan veriler, kentteki su kaynaklarının doluluk seviyelerinin barajlara göre önemli ölçüde değiştiğini gösterdi.
Darlık Barajı'nda doluluk yüzde 90'ın üzerinde ölçülürken Pabuçdere ve Kazandere barajlarında oranlar yüzde 5'in altında kaldı.
İstanbul'un diğer barajlarında ise yüzde 30 ile yüzde 80 arasında değişen doluluk oranları görüldü.
Bu farklılıklar, kent genelindeki ortalama doluluk oranının tek başına bütün barajların durumunu yansıtmadığını ortaya koyuyor.
2 Kasım 2026 İstanbul Baraj Doluluk Oranları
İSKİ'nin açıkladığı 2 Kasım 2026 tarihli İstanbul baraj doluluk oranları şöyle:
|
Baraj |
Doluluk oranı |
|
Ömerli |
%78,27 |
|
Darlık |
%90,56 |
|
Elmalı |
%62,48 |
|
Terkos |
%38,56 |
|
Alibey |
%70,30 |
|
Büyükçekmece |
%32,02 |
|
Sazlıdere |
%33,59 |
|
Istrancalar |
%53,24 |
|
Kazandere |
%3,37 |
|
Pabuçdere |
%2,57 |
|
İstanbul genel ortalaması |
%53,71 |
Açıklanan verilere göre Darlık, en yüksek doluluk oranına sahip baraj olurken Pabuçdere listenin son sırasında yer aldı.
Kazandere Barajı'nın doluluk oranı da yüzde 3,37 olarak ölçüldü.
İstanbul'da Doluluk Oranı En Yüksek Baraj Hangisi?
2 Kasım 2026 verilerine göre İstanbul'da doluluk oranı en yüksek baraj Darlık oldu.
Darlık Barajı'nın doluluk seviyesi yüzde 90,56 olarak kaydedildi.
Darlık'ı yüzde 78,27 ile Ömerli Barajı, yüzde 70,30 ile Alibey Barajı takip etti.
Elmalı Barajı'nda ise doluluk oranı yüzde 62,48 olarak açıklandı.
Bu dört baraj, açıklanan listede doluluk oranı yüzde 60'ın üzerinde bulunan su kaynakları olarak öne çıktı.
İstanbul'da Doluluk Oranı En Düşük Baraj Hangisi?
İstanbul'da 2 Kasım 2026 itibarıyla doluluk oranı en düşük baraj Pabuçdere oldu.
Pabuçdere Barajı'nda su seviyesi yüzde 2,57 olarak kaydedildi.
Kazandere Barajı ise yüzde 3,37 doluluk oranıyla listenin en düşük ikinci seviyesine sahip oldu.
Böylece İstanbul'daki 10 barajın ikisinde doluluk oranı yüzde 5'in altında kaldı.
Bu veriler, kent genelinde ortalama doluluk yüzde 53,71 seviyesinde olsa da bazı su kaynaklarında doluluk oranlarının çok daha düşük olduğunu gösteriyor.
Ömerli Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
İstanbul'un önemli su kaynaklarından Ömerli Barajı'nda 2 Kasım 2026 tarihli doluluk oranı yüzde 78,27 olarak açıklandı.
Ömerli, bu oranla listedeki en yüksek doluluk seviyesine sahip ikinci baraj oldu.
Darlık Barajı'nın ardından gelen Ömerli'de doluluk, İstanbul genel ortalaması olan yüzde 53,71'in üzerinde ölçüldü.
Açıklanan verilerde Ömerli'nin önceki günlere göre ne kadar yükseldiğine veya gerilediğine ilişkin bir karşılaştırma bulunmuyor.
Darlık Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Darlık Barajı'nın doluluk oranı 2 Kasım 2026 tarihinde yüzde 90,56 olarak kaydedildi.
Bu oran, İstanbul'un açıklanan 10 barajı arasında en yüksek doluluk seviyesi oldu.
Darlık, yüzde 90'ın üzerindeki doluluk oranıyla diğer barajlardan ayrıldı.
Barajın önceki günlerdeki doluluk seviyesine ilişkin karşılaştırmalı veri paylaşılmadığı için bu seviyeye hangi dönemde ulaşıldığı konusunda kesin bir değerlendirme yapılamıyor.
Elmalı Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Elmalı Barajı'nda 2 Kasım 2026 itibarıyla doluluk oranı yüzde 62,48 oldu.
Bu oran, İstanbul genelindeki yüzde 53,71'lik ortalamanın üzerinde bulunuyor.
Elmalı, Darlık, Ömerli ve Alibey'in ardından açıklanan listede doluluk seviyesi yüzde 60'ın üzerinde olan barajlar arasında yer aldı.
Terkos Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Terkos Barajı'nın doluluk oranı yüzde 38,56 olarak açıklandı.
Terkos'taki su seviyesi, İstanbul genel ortalamasının altında kaydedildi.
Barajın doluluk oranı yüzde 40 seviyesinin altında bulunurken önceki günlere ilişkin değişim miktarı açıklanan verilerde yer almadı.
Alibey Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Alibey Barajı'nda 2 Kasım 2026 tarihli doluluk oranı yüzde 70,30 olarak ölçüldü.
Alibey, açıklanan listede Darlık ve Ömerli'nin ardından en yüksek doluluk oranına sahip üçüncü baraj oldu.
Barajdaki su seviyesi, İstanbul genel ortalamasının üzerinde bulunuyor.
Büyükçekmece Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Büyükçekmece Barajı'nın 2 Kasım 2026 tarihli doluluk oranı yüzde 32,02 olarak açıklandı.
Büyükçekmece, İstanbul genel ortalamasının altında kalan barajlar arasında yer aldı.
Açıklanan verilerde barajın doluluk oranının önceki günlere kıyasla nasıl değiştiğine ilişkin bilgi bulunmuyor.
Sazlıdere Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Sazlıdere Barajı'nda doluluk oranı yüzde 33,59 olarak kaydedildi.
Sazlıdere, yüzde 53,71 seviyesindeki İstanbul genel ortalamasının altında bulunan barajlardan biri oldu.
Barajın açıklanan doluluk oranı Büyükçekmece'nin üzerinde, Terkos'un ise altında yer aldı.
Istrancalar Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Istrancalar Barajı'nın 2 Kasım 2026 tarihli doluluk oranı yüzde 53,24 oldu.
Bu oran, İstanbul genelinde açıklanan yüzde 53,71'lik ortalama doluluk seviyesine oldukça yakın gerçekleşti.
Istrancalar, açıklanan listede doluluk seviyesi yüzde 50'nin üzerinde bulunan barajlar arasında yer aldı.
Kazandere Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Kazandere Barajı'ndaki doluluk oranı yüzde 3,37 olarak açıklandı.
Kazandere, Pabuçdere'nin ardından listedeki en düşük doluluk seviyesine sahip baraj oldu.
Barajdaki doluluk oranının yüzde 5'in altında kalması, İstanbul'un su kaynakları arasındaki büyük farklılığı ortaya koydu.
Ancak mevcut verilerden hareketle Kazandere'deki su seviyesinin önceki günlere göre ne kadar değiştiği belirlenemiyor.
Pabuçdere Barajı Doluluk Oranı Yüzde Kaç?
Pabuçdere Barajı'nda 2 Kasım 2026 tarihi itibarıyla doluluk oranı yüzde 2,57 olarak kaydedildi.
Bu oran, açıklanan 10 baraj arasındaki en düşük doluluk seviyesi oldu.
Pabuçdere'deki doluluk oranı, İstanbul genel ortalaması olan yüzde 53,71'in oldukça altında bulunuyor.
Kazandere ile birlikte yüzde 5'in altında doluluk oranına sahip iki barajdan biri olan Pabuçdere, güncel verilerde dikkat çeken su kaynakları arasında yer aldı.
Yağışlar İstanbul Barajlarını Nasıl Etkiledi?
İstanbul barajlarının doluluk oranları üzerinde yağış miktarı, baraj havzalarına ulaşan su ve tüketim gibi etkenler rol oynuyor.
Ancak 2 Kasım 2026 tarihli verilerde yalnızca güncel doluluk oranları yer alıyor.
Önceki günlere ait karşılaştırmalı bilgiler bulunmadığı için son yağışların baraj doluluk oranlarını kaç puan artırdığı veya azaltığına ilişkin kesin bir sonuca ulaşılamıyor.
Bu nedenle yağışların barajlara etkisinin değerlendirilebilmesi için farklı tarihlerde açıklanan verilerin karşılaştırılması gerekiyor.
İstanbul Barajlarında Son Durum Ne Anlama Geliyor?
İstanbul'un 2 Kasım 2026 tarihli ortalama baraj doluluk oranı yüzde 53,71 olarak kaydedildi.
Ancak açıklanan 10 barajın doluluk seviyeleri birbirinden önemli ölçüde farklılık gösteriyor.
Darlık yüzde 90,56, Ömerli yüzde 78,27 ve Alibey yüzde 70,30 seviyelerinde bulunurken Kazandere yüzde 3,37, Pabuçdere ise yüzde 2,57 doluluk oranına sahip.
Bu veriler, barajların her birinin mevcut doluluk durumunu ortaya koyuyor.
Bununla birlikte yalnızca doluluk yüzdelerinden hareketle İstanbul'un toplam kullanılabilir su miktarı, suyun ne kadar süre yeterli olacağı veya olası kesintiler hakkında kesin bir değerlendirme yapılamıyor.
2 Kasım 2026 İstanbul Baraj Doluluk Oranlarında Son Durum
2 Kasım 2026 Pazartesi günü açıklanan verilere göre İstanbul barajlarının ortalama doluluk oranı yüzde 53,71 oldu.
Darlık Barajı yüzde 90,56 ile en yüksek doluluk seviyesine sahip olurken Ömerli yüzde 78,27, Alibey yüzde 70,30 ve Elmalı yüzde 62,48 olarak kaydedildi.
Istrancalar'da doluluk yüzde 53,24, Terkos'ta yüzde 38,56, Sazlıdere'de yüzde 33,59 ve Büyükçekmece'de yüzde 32,02 oldu.
Kazandere Barajı'nda yüzde 3,37, Pabuçdere Barajı'nda ise yüzde 2,57 doluluk oranı ölçüldü.
İstanbul'un su kaynaklarına ilişkin 2 Kasım verileri, en yüksek ve en düşük doluluk oranları arasında belirgin fark bulunduğunu gösterdi.





