İŞÇİLER ALTINDA YATMASIN DİYE AĞAÇLARI KESMİŞLER!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Belediyesi’nin 600 Evler Mahallesi’nde bulunan şantiyesinde geçen hafta 6 ağacın kesilmesinin yankıları devam ediyor.

Kesilen ağaçlarla ilgili açıklamalar yapan Güney Marmara Doğal Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED) Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu, mesai saatlerinde işçilerin ağaçların altında yattığı gerekçesiyle 6 ağacın kesildiğini ileri sürdü. Açıklamasında Belediye Başkanı Tolga Tosun’u  duyarlı olmaya davet eden Mutlu, “İlçemiz Bandırma’da da bundan üç dört ay önce 17 Eylül Üniversitesi bahçesinde yurt yapımı gerekçesiyle iki yüzün üzerinde çam ağacının kesildiğini üzülerek öğrendik ve gerekli tepkimizi gösterdik. Nitekim Belediye Başkanımız Tolga Tosun da o zaman adaylık sürecinde, Üniversitedeki ağaç kesme olayıyla ilgili bir basın açıklaması yapıp tepkisini göstermişti. Bunun son olacağını sanıyorduk ki bu kez Bandırma Belediyesi’nin Altıyüzevler’de bulunan şantiyesinde altı ağacın işçilerin mesai saatlerinde bu ağaçlar altında dinlendiği ve oranın çimlendirileceği gerekçesiyle Destek Hizmetleri Müdürü Ahmet Benli’ nin talimatı üzerine kesildiğini üzülerek basından öğrendik. Belediye Başkanımızın kendisinden habersiz kesilen altı ağaç karşısında aynı duyarlılığı ve tepkiyi göstereceğini umarak konuyla ilgili bir açıklama yapmasını bekledik.” dedi.

 

 

Ağaçların kesilmesinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Mutlu, belediyeyi yaptığı hataya karşılık kayın ağacı dikmeye çağırdı. Mutlu şunları söyledi: “Ağacı kesen kurum ve emri veren kişi kim olursa olsun bu durum kabul edilemez. Eğer Belediye Başkanı Tolga Tosun adaylık süreci öncesi Üniversitedeki ağaç kesilme olayına siyaseten karşı çıkmadıysa, bugün emri verenler hakkında derhal soruşturma açmalı, soruşturma bitene kadar da bu kişileri görevden almalıdır. Biz yaptık oldu, biz yaparsak doğrudur dememelidir. Yanlış her yerde yanlıştır. Yanlışı savunmak, görmezden gelmek gibi bir davranış içine asla girmemelidir. Aksi durumda daha işin başında inandırıcılığını, tutarlılığını ve halkın desteğini yitireceğini de unutmamalıdır. Biz GÜMÇED olarak çevreye değer veren, ağacı ve yeşili koruyan Belediye başkanımızdan aynı yere, kesilenin en az iki katı kayın ağacı dikmesini istiyoruz ve bekliyoruz. Yapacağına da inanıyoruz.”

 

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
İŞÇİLER ALTINDA YATMASIN DİYE AĞAÇLARI KESMİŞLER!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!