BALTOK İHALESİNE 7 FİRMA KATILDI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BALTOK A.Ş.’nin “Anahtar Teslimi Götürü Bedel İhalesi” dün 7 firmanın katılımıyla yapıldı. İhalede en yüksek teklifi 88 milyon 888 bin TL ile Metro Mühendislik verirken, en düşük teklifi 49 milyon 840 TL ile Özbal İnşaat verdi. İhale komisyonu teklif veren firmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere ihaleye ara verdi. Komisyon ihaleyle ilgili yapacağı değerlendirmelerden sonra birkaç gün içinde ihaleye devam edeceğini duyurdu.

 

Balıkesir’de modern, güvenilir ve ekonomik nitelikli konut projeleri üretmek amacıyla 2016 yılından temeli atılan ve 10 Ekim 2018 tarihinde yapımı durdurulan Yeni Karesi Konutları’nın inşaatı, Başkan Yücel Yılmaz’ın talimatı ile yeniden başlıyor.

Yeni Karesi Konutlarının tamamlama yapım işinin Anahtar Teslimi Götürü Bedel İhalesi dün Avlu Sergi Salonunda 7 firmanın katılıyla yapıldı.

Saat 14.00’de başlayan ve yaklaşık maliyeti 86 milyon 736 bin 974 lira 89 kuruş olan ihaleye Yaşar Özmen Tekstil, Turizm, İnşaat, Maden, Taah. Tic. LTD. ŞTİ., (BASİAD A.Ş iş ortaklığı), Metro Mühendislik Gıda Maden San. Tic. LTD. ŞTİ., Ziver İnşaat Tah. Maden, Turizm, Pazarlama Tic. Anonim Şirketi, Yıldızlar İnşaat ve Tic. Anonim Şirketi, Karakoç Toplu Konut Yapı İnşaat San. Tic. LTD. ŞTİ., Çevre Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Özbal İnşaat Meb Gayrimenkul İnşaat (Rapa İnşaat Ortaklığı) firmaları girdi.

İhalede Yaşar Özmen Tekstil, Turizm, İnşaat, Maden, Taah. Tic. LTD. ŞTİ., (BASİAD A.Ş iş ortaklığı)’nin dosyasında geçici teminat ve teklif mektubu çıkmazken, Metro Mühendislik 88.888.000 TL, Ziver İnşaat 84.750.000 TL, Yıldızlar İnşaat 76.450.000 TL, Karakoç Toplu Konut Yapı İnşaat 64.850.000 TL,  Çevre Mühendislik 74.900.000 TL ve son olarak Özbal İnşaat Meb Gayrimenkul İnşaat 49.840.000 TL ihale için fiyat teklifinde bulundu.

İhale komisyonu evrak kontrolü sonrası yaklaşık maliyeti 86 milyon 736 bin 974 lira 89 kuruş, yapılacak incelemeler sonrası en kısa sürede sonucu açıklayacaklarını duyurdu.

 

Öte yandan 77 bin metrekare arazi üzerine bin 334 adet konut, 12 derslikli okul, bin kişilik cami, sosyal tesis, ticaret merkezi, altyapı ve peyzaj dahil 226 bin metrekarelik inşaat alanına sahip proje’nin kalan kısmını hangi firmanın alacağı merak konusu.

Ayrıca proje alanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yol ve çevre düzenlemelerine, BASKİ Genel Müdürlüğü tarafından altyapı çalışmalarına başlanmış ve çalışmalar devam ediyor.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BALTOK İHALESİNE 7 FİRMA KATILDI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!