Ak Partili Tuğrul Türkeş’ten Sinan Ateş açıklaması: ”Babamın partisi bu suçla özdeşleştirilemez”

Tuğrul Türkeş, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in suikastı hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ak Partili Tuğrul Türkeş'ten Sinan Ateş açıklaması: ''Babamın partisi bu suçla özdeşleştirilemez''
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Ankara Milletvekili ve MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in suikastı hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, cinayetle ilgili 1,5 yıldır sessiz kaldığını belirten Türkeş, cinayetin ideolojik bir tarafı olmadığını vurguladı.

“Babamın Partisi Böyle Bir Suçla Özdeşleştirilemez”

Tuğrul Türkeş, “Sinan Ateş 30 Aralık 2022’de bir suikast sonucu katledilmiş, ardında göz yaşlı bir eş ve iki yetim çocuk bırakmıştır” diyerek, olayın adi bir suç olduğunu söyledi. “Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez” ifadelerini kullanan Türkeş, Türk milliyetçiliğinin bu meselede bir taraf olmadığını belirtti.

“Hukuk Sistemi ve Onu Engelleyenler Sorgulanmalı”

Türkeş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kantara çıkartılmak istenen Türk Milliyetçiliği ve MHP kurumsal kimliği değil; ağır işleyen hukuk sistemimiz ve ona köstek olanlar olmalıdır. Cumhur İttifakı ve ittifak yöneticilerinin de bu olayla ilgilerinin olmadığını” kaydetti.

“Muhalefete Bu Kargaşadan Ekmek Çıkmaz”

Türkeş, açıklamasında muhalefete de seslendi: “Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bırakın adi suçlular hak ettikleri şekilde yargılansınlar. 1 Temmuz 2024 günü bu davayı bahane ederek ülkeyi karıştırmak isteyenlere, siyaset üretmedikleri için kaostan medet uman tükenmiş siyasetçilere, ideolojiden uzak ama kendini ideolojik göstermek isteyen gangsterlere, ülkenin yönetimine çomak sokma heveslilerine duyurulur.”

Sinan Ateş’in Ailesinden Türkeş’e Yanıt

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ve ablası Selma Ateş, Türkeş’in açıklamalarına sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Ayşe Ateş, “Suç şahsidir. Bu suça karışan her kim varsa mevki, makam gözetilmeksizin yargı önüne çıkarılmalı” derken, soruşturmaya müdahale olduğunu belirtti. “Eğer bir siyasi baskı yoksa soruşturmaya bir müdahale olduğunu açıkça gözler önüne seren gelişmelerin sorumlusu kimdir” diye sordu.

“Niye Bir Taziye Dile(ye)mediniz?”

Selma Ateş ise, “Adice öldürülmüş bir Ülkü Ocakları Genel Başkanı için niye bir taziye dile(ye)mediniz?” diyerek Türkeş’e tepki gösterdi. “Bu alçak cinayete müdahili olan herkes adalet önünde hesap verecek. Hiçbir kurum, parti veya ocak ile işimiz yok. Ama kurum ve kuruluşları kendine kalkan yapan katiller ve azmettiriciler hesap vermekten kurtulamayacak” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalar, Sinan Ateş suikastı konusundaki tartışmaları yeniden alevlendirdi ve kamuoyunun dikkatini bir kez daha bu önemli meseleye çekti.

Kaynak:ANKA

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Ak Partili Tuğrul Türkeş’ten Sinan Ateş açıklaması: ”Babamın partisi bu suçla özdeşleştirilemez”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!