4 Nisan 1988 Pazartesi: DYP yücelmeye devam edecektir.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4 Nisan 1988 Pazartesi günü yayımlanan Politika Gazetesi, manşet haberi DYP il başkan adayı Mithat Tavlı’nın demecine ayırmış. “DYP il başkanı adayı tavlı, ‘DYP yücelmeye devam edecektir. Arkadaşların hepsi davasına inanmış kişilerdir” başlıklı haberde, 80 darbesi sonrasında, DYP’nin güçlendiğine dair açıklamalar yapmıştır.

 

 

 

Manşet haberde şu görüşlere yer verildi: “DYP Başkanlığına adaylığını koyan A. Mithat Tavlı, partinin son gelişmesi hakkındaki görüşlerini şöyle açıkladı: “Bütün Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de DYP günden güne güçlenmektedir. İlçelerimizde de son olarak merkez ilçede yapılan kongre sonucu yeni yöneticiler seçilmiştir. Hepsi de tanıdığımız, davamıza inanmış genç ve gerçek partici arkadaşlarımızdır. Kaybeden arkadaşlarımız da partinin kurulduğu günden beri partiye hizmet vermiş, partiyi maddi ve manevi bakımdan sonuna kadar desteklemiş arkadaşlarımızdır.”

Birinci sayfadaki haberlerin başlıkları şöyle: “Yeni emniyet müdürü göreve başladı”, “Savaştepe Belediye Başkanı Sefa Şensöz, ANAP’tan ihraç edildi. Gerekçe olarak DYP ile işbirliği öne sürülüyor”, “Baronun Bandırma konferansı ilgi ile izlendi. Gece Gönen’de balo tertip edildi.”, “Polisçe yapılan genel kontrolde kimliksiz dolaşanlar toplandı”, “DYP yönetim kurulu görev bölümü yaptı”, “Kuzugöbeği hasadı başladı. Kilosu 30-40 bin lira arasında satılıyor”, “İstanbul Yıldız Üniversitesi Öğrenci Grubu Edremit ve Akçay’ın imar planı hazırlık etütlerini yapıyor”, “T. Ağaoğlu’nun emekliye ayrılmasının istenmesi çevrede üzüntü yarattı.”, “Kızılay Kan Merkezi dün açıldı”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
4 Nisan 1988 Pazartesi: DYP yücelmeye devam edecektir.
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!