Haldun Dormen: Çok çalışıyorum yaşlanmaya vaktim yok

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süre önce 90’ıncı yaşını kutlayan Dormen, motivasyonunu, yaşama azmini ve enerjisini neye borçlu olduğu sorusunu “Herhalde insan sevgime, işimi çok sevmeme borçluyum. O kadar çok çalışıyorum ki yaşlanacak vaktim yok” şeklinde yanıtladı.

12. Uluslararası Transplantasyon Kongresi’nde konuşan Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Uluğ Eldegez, Türkiye’de özellikle kadavradan olmak üzere organ nakli sayısını artırmak ve toplumu organ nakli konusunda bilgilendirmek amacıyla çalışmalara devam ettiklerini aktardı.

Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Serdar Türkyılmaz ise transplantasyon konusunda uluslararası katılımlı kongrenin Trabzon’da düzenlenmesi dolayısıyla memnuniyet duyduklarının altını çizerek, “Ayağınız uğurlu geldi, dün Trabzon’da karaciğer ve iki böbrek nakli yaptık” dedi.

Kongrenin onur konuğu tiyatro sanatçısı Haldun Dormen ise böyle bir kongreye onur konuğu olarak davet edildiği için büyük onur duyduğunu söyledi. Organlarını bağışladığını ifade eden Haldun Dormen’in, bir süre önce 90’ıncı yaşını kutladığının anımsatılması üzerine verdiği, “Bunu söylemenize gerek var mı?” cevabı salondakilerin gülüşmelerine neden oldu.

Dormen, motivasyonunu, yaşama azmini ve enerjisini neye borçlu olduğu sorusunu şöyle yanıtladı:

“Herhalde insan sevgime, işimi çok sevmeme borçluyum. Umudu yitirmemek lazım. Umut, güneşe doğru koşmaktır. İşiniz ne olursa olsun ister avukat, ister doktor, ister siyasetçi olun umudunuzu yitirmemek lazım. Hayatta inişler çıkışlar hep vardır. Ben tiyatrocu olarak çok iniş çıkış yaşadım, herkes de iniş çıkış yaşayacaktır ama hiçbir şey sorun değil… Hep umuda doğru koşmak lazım. O kadar çok çalışıyorum ki yaşlanacak vaktim yok”

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Haldun Dormen: Çok çalışıyorum yaşlanmaya vaktim yok
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!