YOLDA BİRLİK VE OZANLARA SAYGI GECESİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edremit Körfezi’nde faaliyet gösteren Alevi Dernekleri ve Vakıfları tarafından Altınoluk Amfi Tiyatro’da “Yol’da birlik, ozanlara saygı gecesi” düzenlendi. Geceye Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Ayetkin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Edremit Körfezi’nde faaliyet gösteren Pir Sultan Abdal Derneği Edremit Şubesi, Alevi Kültür Dernekleri Altınoluk Şubesi, Cem Vakfı Güre Şubesi, Alevi Kültür Dernekleri Küçükkuyu Şubesi, Pir Sultan Abdal Derneği Ayvalık Şubesi, Cem Vakfı İmko Şubesi, Alevi Kültür Dernekleri Burhaniye Şubesi tarafından düzenlenen “Yol’da birlik, ozanlara saygı gecesi” Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde ki Antandros Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi.

Körfez’de ki 7 Alevi dernek ve vakfı tarafından düzenlenen geceye CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, eşi Oya Arslan, Hattuşa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan, CHP önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, dernek ve vakıfların yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sanatçılar Grup Abdal, Özlem Taner, Muharrem Temiz, Evren Erol ile AKD Altınoluk Kadın Korosu’nun türküleri renk kattığı gecede deyişler söylenip dualar okundu.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yaptığı konuşmada “Sizler türkü söylemeyi, türküleri sevmeyi bırakmadınız. İncinseniz de incitmediniz, 72 milleti bir gördünüz. Cumhuriyet’ten asla vazgeçmediniz, Atatürk’ü kalbinizden hiç ama hiç sökmediniz. Elini sol yanında canının üstünde, can’ı başın üstünde tuttunuz. Türküleri baş-göz üstünde tuttunuz. Onun içindir ki siz türküler kadar güzelsiniz ve türküler sizin kalpleriniz kadar güzeldir. Sevgili canlar nerede bir türkü söyleyen görürseniz korkmayın ve yanına oturun. Çünkü kötü insanların türküleri yoktur, olamaz. Türkülerin içinde korkak olamaz. Türküler yalındır, yalnız olamaz, türküler yoz değildir hele yobaz hiç olamaz. Ozanlara saygı gecesindeyiz. Ozan olmak, aşık olmak, türkü yazmak, yakmak kolay değildir. İnsan olmanın onurunu türkülerde yaşıyoruz. Kardeşliğin ve huzurun tüm coğrafyamızda egemen olduğu barış dolu yarınlar temennisiyle; böylesine anlamlı bir organizasyona imza atan canlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

12

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
YOLDA BİRLİK VE OZANLARA SAYGI GECESİ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!