BAÜN’de, ‘8. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası’ eğitimi tamamlandı

Balıkesir Üniversitesi'nde (BAÜN) gerçekleştirilen ve 8. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitimi'nin başarıyla tamamlandığı duyuruldu.

BAÜN’de, '8. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası' eğitimi tamamlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Üniversitesi’nde (BAÜN) gerçekleştirilen ve 8. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitimi’nin başarıyla tamamlandığı duyuruldu.

Balıkesir Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu (BAÜNHADYEK) ve Deney Hayvanları Üretim Bakım ve Araştırma Merkezi (BAÜNDEHAM) tarafından düzenlenen kurs, BAÜN Sağlık Bilimleri Enstitüsü (BAÜNSEM) ve Ziraat Fakültesi (BAUZEM) iş birliğiyle gerçekleşti.

26 Nisan-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim programında, teorik dersler çevrimiçi olarak verilirken, uygulamalı dersler yüz yüze yapıldı. Toplamda 40 araştırmacı, deney hayvanları kullanımı konusunda sertifika eğitimi aldı.

BAÜNDEHAM Müdürü Prof. Dr. Cengiz Ceylan, sertifika programı ve merkezin çalışmaları hakkında bilgi vererek, Balıkesir Üniversitesi’nin eğitim ve bilimsel araştırmalardaki artan taleplere yanıt verdiğini vurguladı. Ayrıca, Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursunun, üniversitelerarası çalışma ve projelere de zemin hazırladığını belirtti. Müdür Prof. Dr. Cengiz Ceylan, kursa destek veren akademisyenler ile BAÜNDEHAM, BAÜNSEM ve BAUZEM idari personeline teşekkür etti. Bu eğitim programının, bilimsel araştırmaların ve etik uygulamaların yaygınlaşmasına katkı sağladığı belirtiliyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BAÜN’de, ‘8. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası’ eğitimi tamamlandı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!