Edremit’te 300 yataklı Devlet Hastanesi inşaatı başladı

Edremit'e kazandırılacak olan yeni devlet hastanesi projesi inşaatının temel kazısı tamamlandı.

Edremit, Yeni Devlet Hastanesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edremit’e kazandırılacak olan yeni devlet hastanesi projesi, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 08/05/2023 tarihinde yapılan ihaleyle başladı. Temel kazısı tamamlanan hastane inşaatı için çalışmalar hızla ilerliyor.

İlçeye ziyarette bulunan Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu ve Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, yapımına yeni başlanan Yeni Edremit Devlet Hastanesi ve ADSM inşaatını yerinde ziyaret etti. Camivasat Mahallesi’nde 920 ada 3 nolu parselde 90.000 m2 inşaat alanına sahip olan hastane, B+Z+5 kat olarak planlanmıştır. Yüklenici firma DKR İnşaat Taah. San.Tic.A Ş uhdesinde çalışmalar sürdürülüyor ve hastanenin 750 iş günü içinde tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Yeni Edremit Devlet Hastanesi, 14 bin metrekarelik alanda tam donanımlı ve son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. Hastane, 600 araçlık otopark kapasitesine sahip olacak ve acil servis, poliklinikler, ameliyathane, palyatif bakım ünitesi, yanık ünitesi, 3. basamak yoğun bakım ünitesi, anjiyo ünitesi, yeni doğan yoğun bakım ünitesi, heliport ünitesi, doğumhane, diyaliz, kreş ve kan merkezi gibi birçok birimi içinde barındıracak.

Hastane inşaatıyla ilgili bilgi alan Vali Ustaoğlu, Edremit’e önemli bir sağlık yatırımının hayata geçirildiğini belirterek, inşaat çalışmalarının bir an önce tamamlanarak hizmete açılması için yetkililere talimatlarını iletti. Ayrıca, şantiyedeki çalışmalarda yer alan personele başarılar dileyerek, projenin hızla tamamlanması için destek sözü verdi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Edremit’te 300 yataklı Devlet Hastanesi inşaatı başladı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!