CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı: İnsanlık suçunun zaman aşımı olmaz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Madımak Katliamı ile ilgili zaman aşımı kararına tepki gösterdi. Sivas Katliamı’nın insanlık suçu olduğunu söyleyen Köybaşı, “İnsanlık suçunun zaman aşımı olmaz Sivas katliamının zaman aşımı gerekçesiyle düşürülmesi adaletin, insanlığın düşmesidir” dedi.

2 Temmuz 1993 tarihinde meydana gelen 33 aydının yanarak öldüğü Madımak Katliamı ile ilgili Ankara 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davada firari 3 sanık hakkında zaman aşımı kararıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, açıklamalarda bulundu.

Yılladır dava ile ilgili ayak sürüyenlerin skandal bir karara imza attığını vurgulayan Başkan Köybaşı, “Cezaevindeki Madımak hükümlülerin cezasını kaldıranlar bu seferde 30 yıldır firari olarak araban 3 katilide affetti. Bu karar katliam sanıklarını tek tek affetmeye uğraşmaktansa toptan affedilmesidir. Katliamcıların davasını zaman aşımını uğratıldı. Bu zaman aşımı kararıyla insanlık suçu görmezden gelinmiştir. Yıllardır kaçak olan bu üç firari şahıs bu kararla birlikte ülkemize dönüp sokaklarda rahatça dolaşabilecektir. Hukuksuz olarak alınan bu kararı kınıyor ve lanetliyoruz. İnsan yakmanın zaman aşımı olmaz. Bu karar hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecektir.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı: İnsanlık suçunun zaman aşımı olmaz
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!