Özgen Biçgin Yargıtay Genel Sekreter Yardımcılığına atandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesirli Edebiyat Öğretmeni Veli Biçgin ile Matematik Öğretmeni Mesude Biçgin’in oğlu Özgen Biçgin Yargıtay Genel Sekreter Yardımcılığına atandı.

Balıkesir’de1984 yılında dünyaya gelen Özgen Biçgin, Balıkesir Mehmet Şeref Eğinlioğlu İlkokulu’nu bitirdikten sonra, Anadolu Lisesi sınavlarını kazanarak, Rahmi Kula Anadolu Lisesinin orta ve lise bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi’nde hukuk öğrenimini tamamladıktan sonra yüksek lisansını aynı üniversitede yaptı. Hakimlik ve savcılık stajını Balıkesir’de gerçekleştiren Özgen Biçgin, Şanlıurfa’ya Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Evlendikten sonra eş durumu nedeniyle, Babası ve annesinin görev yaptığı yer olan Afyon’un Sinanpaşa İlçesine tayin edildi. Bir süre Sinanpaşa’da çalışan Biçgin, Yargıtay’a Tetkik Hakimi olarak geçti. 12 yıldan buyana Yargıtay’da görev yapan Özgen Biçgin, Ömer Kerkez’in Yargıtay Başkanı olmasından sonra Yargıtay Genel Sekreter Yardımcılığına getirildi.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Özgen Biçgin Yargıtay Genel Sekreter Yardımcılığına atandı.
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!