Ecrin Türkiye şampiyonluğuna hazırlanıyor

Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde, 26-28 Nisan günleri arasında gerçekleştirilen 11. Swimming Talent Cup 2024 müsabakalarında, 3 bronz madalya aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde, 26-28 Nisan günleri arasında gerçekleştirilen 11. Swimming Talent Cup 2024 müsabakalarında, 50, 100 ve 200 metre sırtüstü yüzmede Türkiye’ye 3 bronz madalya kazandıran Ecrin Ada Onay, 24-25 Temmuz’da Manisa’da yapılacak Yıldızlar Yüzme Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor. Hedefinin uluslararası başarılara imza atmak olduğunu söylen Ecrin Ada Onay’a antrenörü İlker Sezen de güveniyor ve geleceğinin parlak olduğunu belirtiyor.

 

Çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor

 

5 yaşında spora başlayan, yarışmalara katıldığı günden bu yana kupa, plaket ve 70’in üzerinde madalya kazanan milli sporcu Ecrin Ada Onay, Hedefinin önce Türkiye şampiyonluğu, sonra uluslararası başarılar olduğunu vurguladı. Atatürk İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra başarıları sayesinde Özel Yediiklim Ortaokulunu burslu olarak bitirdiğini, BKM’de yüzde yüz burslu okuduğunu, Çelpa Spor Kulübü’nün lisanslı sporcusu olduğun açıklayan Onay, “Küçük yaşta kilo vermek için yüzmeye başladım. Hocalarım yüzme stilimi beğenince aileme söylemiş. Ailemin de desteği ile spora daha sıkı sarıldım. Hocalarımın nezaretinde iyi bir çalışmadan sonra Türkiye ikincisi oldum. Bölgesel başarılarım ve madalyalarım oldu. Son olarak Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde düzenlenen 11’inci yüzme yetenek kupası  karşılaşmalarında 50 metre sırtüstü, 100 metre sırtüstü ve 200 metre sırtüstü yarışlarında üçüncü olarak ülkeme 3 bronz madalya kazandırdım. Hedefim Balıkesir’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek. Hedefime ulaşmak için her sabah saat 05.00’te kalkıp, 06.00’da antrenmana başlıyorum. Saat 08.00’de antrenmanım bittikten sonra, hazırlanıp okula gidiyorum. Okuldan çıktıktan sonra saat 17.30’da yüzme antrenmanım başlıyor. 19.00’da çalışmamı bitirdikten sonra eve dönüyorum. Yemeğimi yedikten sonra derslerimi çalışıp yatıyorum.  Bir günlük yaşamım insanlara zor gibi gelebilir ama bu bende büyük bir farklılık yarattı. Her şeyden önce disiplinim gelişti. Fiziksel olarak değişimler oldu. Tüm bu çalışmalarım gelecekteki başarılarım ve hedeflerim için” dedi.

 

Antrenörü İlker Sezen Ecrin’in başarılı bir sporcu olacağını söylüyor

 

Ecrin Ada Onay’ın antrenörü, İlker Sezen, yıldız sporcusunun büyük ümit vaat ettiğini belirterek, “Ecrin çok disiplinli bir sporcu. Yaptığı işi severek yapıyor. Takıma uyumu çok güzel ve örnek bir sporcu. İleride başarılı olacağına inandığımız için ben ve takım arkadaşları büyük destek veriyoruz. Geleceğe dair biraz daha zamana ihtiyacımız var. Başarıya giden yolda uzun süre çalışmak gerekiyor. Şu an her şey yolunda gidiyor. Ülkemizi, Balıkesir’i, Türkiye’de,  Avrupa’da, tüm dünyada temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Küçük yaşlarda madalya ve kupalar kazanmaya başladı

Anne Emine Baydemir Onay kızının başarılarından büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek, “Kızım 2009 doğumlu. Kilo atsın diye yüzme kursuna yazdırdık. 2 yıl kursiyer olarak devam etti. Antrenörü tarafından keşfedildi. Çok yetenekli olduğu söylenince haftanın 7 günü antrenmanlara götürmeye başladık. İlkokul birinci sınıftan itibaren kızımın antrenmanlarına her gün birlikte gittik. 15 yaşına kadar bu şekilde devam etti. O çalıştı ben gururla izledim. Sabah akşam yanında oldum. Covid 19 pandemisinde kuvvet çalışmalarını evde sürdürdü. Antrenörünün verdiği programı uyguladı. Pandemi sonrası çalışmalarını arttırdı ve geçtiğimiz nisan ayında Bulgaristan’dan 3 madalya ile döndü.

Tepki Ver | kat_l_yorum1
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
1
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Ecrin Türkiye şampiyonluğuna hazırlanıyor
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!