ORHAN GAGA AYSİMA İÇİN SAHNEYE ÇIKTI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balya Belediyesi öncülüğünde kurulan “Büyükten Küçüğe” isimli tiyatro ekibi ilk gösterisini SMA Tip 1 hastası çocuklar için sahneledi. Hıklatan Bal oyunu ile ilk kez seyirci karşısına çıkan tiyatro ekibi gösteriden elde gedilen gelirin tamamını SMA Tip 1 hastası Aysima’ya bağışladı.

 

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga ve eşi Belma Gaga’nın da rol aldığı Hıklatan Bal isimli oyun Balya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda sergilendi. Balyalıların büyük ilgi gösterdiği Hıklatan Bal isimli oyun SMA Tip 1 hastası Aysima’ya umut için sahnelendi.

 

Amaçlarının fark yaratmak değil farkındalık yaratmak olduğunu belirten Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga SMA hastası çocukların tedavi masraflarına yardım etmek ve onların yanında olduklarını göstermek için böyle bir etkinliğe imza attıklarını söyledi. Tiyatro oyununda eşiyle birlikte rol almaktan keyif aldığını da belirten Orhan Gaga ayrıca bir çocuğun sağlığına kavuşmasına katkı sundukları için mutluluk duyduklarını ifade etti.

 

“AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”

Hıklatan Bal isimli tiyatro oyununu sergilemeye devam edeceklerini söyleyen Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, “İlçemizde kurduğumuz tiyatro ekibiyle birlikte yoğun geçen prova dönemini geride bırakarak ilk sahnemizi almanın mutluluğunu yaşadık. Buradaki amacımız SMA Tip 1 hastası olan çocuklarımızın tedavilerine katkı sağlamaktı. Bir nebze olsun onların sağlıklarının iyileşmesine vesile olduysak ne mutlu bize” diye konuştu.

 

“BU TÜR ETKİNLİKLERİMİZ SÜRECEK”

Balya’da kültür ve sanat etkinliklerinin artırılması yönünde çalıştıklarının altını da çizen Orhan Gaga, “Balıkesir’in sosyal yönden en geride kalan ilçelerinden birisi olmamız bizim burada kültür ve sanat etkinliği yapmayacağımız anlamına gelmiyor. İçlerinde belediye personellerinin de bulunduğu tiyatro ekibini oluşturarak ilçemizde eksikliğini gördüğümüz bu tür etkinliklerin yaygınlaştırılmasına öncülük etmiş olduk. Tiyatro ekibimiz önümüzdeki dönemlerde de hazırlayacakları çeşitli oyunlarla Balya’mızın kültür ve sanatına katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum” dedi.

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ORHAN GAGA AYSİMA İÇİN SAHNEYE ÇIKTI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!