16 Nisan 1988 Cumartesi: Memleket zamlarla yasaklarla idare edilemez

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 16 Nisan 1988 Cumartesi günkü sayısında, DYP Balıkesir İl kongresini ve kongreye katılan genel başkan Demirel’in konuşmasını sürmanşet haber yapmış. Genel kuruldaki seçimin sonuçları ve Süleyman Demirel’in konuşması okurlara aktarılmış.

 

 

“Demirel: DYP Kongresi’nde: ‘Memleket zamlarla ve yasaklarla idare edilemez’ başlıklı, “Seçimi Baki Ataç listesi Sami Sözat’a karşı farklı kazandı” alt başlıklı haberde şu satırlar yer alıyor: “DYP İl kongresi dün şehrimiz spor salonunda yapıldı. 2500 kişilik salonda tahminen 4 binin üzerinde bir kalabalık vardı. Salon dışında da en az bir o kadar insan DYP Genel Başkanı Süleyman Demirel’i bekliyordu. Saat 12.00’de helikopter havada görüldüğünde tüm bekleyenler, hep bir ağızdan, ‘Başbakan Demirel’ temposuyla karşıladılar. Demirel Polis Kordonu altında salona girdiğinde tezahürat içeride ve dışarıda devam ediyordu. Kürsüye gelen Demirel, 30 dakikayı aşkın konuşmasında özetle şunları söyledi. ‘Yolda gelirken köylü partililerin ve vatandaşların büyük tezahüratı ve pankartlarla karşılandım. Pankartta traktöre mazot, tarlaya azot yok yazıyordu. Bunlar, köylüyü, esnafı, işçiyi, memur ile sanayiciyi dahi perişan etmiştir. Bunlar zamdan başka bir şey bilmemektedir. Memleketi zamlarla yönetmeye kalkıyorlar. Uzun süren yasaklardan sonra BTP’yi kapattılar ve işte DYP o zaman doğdu. Bu sefer seçime sokmadılar. Memleket yasaklarla, zamlarla idare edilemez. O zevahir gidicidir’ diye konuştu. Seçim sonuçlarında Baki Ataç diğer aday Sami Sözat’a fark yaptı. Ataç 335, Sözat 175 oy aldı.”

Gazetenin birinci sayfasında yayınlanan diğer haber başlıkları: “Altınoluk Belediyesi sahilleri kirleten fabrikayı kapıyor”, “SHP’li Başkan Aygüner: ‘Sorunlar ve çaresizliğimiz ile baş başayız’”, “Rona Yırcalı Londra’daki Türk Sanayi Sergisi’ne konuşmacı olarak katılacak”, “Turizmde Üniversite sektör işbirliği”, “Baro Başkanı Turgut İnal Çanakkale’ye konferansçı olarak gidiyor.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
16 Nisan 1988 Cumartesi: Memleket zamlarla yasaklarla idare edilemez
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!