14 Nisan 1988 Perşembe: DYP Kongresine Demirel ve Cindoruk geliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 14 Nisan 1988 Perşembe günü yayımladığı sayısında, DYP’nin genel kurulunu manşet haber yaparken, Kongreye ilginin büyük olduğunu, Süleyman Demirel ile Hüsamettin Cindoruk’un da kongreye katılacağını bildirmiş. DYP Merkez İlçe Başkanlığının, il başkan adayı Baki Ataç’a açık destek verdiği haberde vurgulanmış.

 

 

“Mustafa Çorapçıoğlu: ‘Bütün adayları destekliyorum. Merkez İlçe Avukat Baki Ataç’ı destekleme kararı aldı. Doğruyol Partisi’nin il Kongresine ilgi büyük. Demirel ve Cindoruk’un gelmeleri ilgiyi daha da arttırıyor” çok başlıklı haberde şu görüşlere yer verilmiş. “DYP il merkezinde dün bir basın toplantısı yapıldı. Toplantıyı açan il başkanı Baki Kutbay, 15 Nisan Cuma günü Kurtdereli Spor Salonu’nda yapılacak olan kongreye genel başkan Süleyman Demirel ve eski genel başkan Hüsamettin Cindoruk’un da katılacağını bildirdi. Kongreden sonra Paşa Camisi’nde Cuma Namazı kılacaklarını belirten Kutbay, kongreye kadar il başkanlığı için birkaç adayın çıkabileceğini söyledi. Bu konuşmadan sonra söz alan eski il başkanı Baki Ataç, Kongrenin DYP’ye yakışır bir şekilde yapılacağını, Bu kongrede genel başkanın konuşmasıyla parti içindeki bölünmelerin ortadan kalkacağını söyledi. Son olarak söz alan DYP milletvekili Çorapçıoğlu, İl başkanlığı için aday olacak bütün üyeleri destekleyeceğini söyledi. ‘Önemli olan partinin bütünlüğünün sağlanmasıdır’ dedi. Cuma günü yapılacak kongre sayesinde halkın hükümetin yaptığı çarpıklıkları ve gerçekleri görebileceğini anlattı.”

Birinci sayfadaki diğer haber başlıkları: “56 koyunu sayadan çaldılar”, “Turizm haftası 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak. Öğrenciler ve isteyen Balıkesirli ücretsiz olarak Erdek’e gidip gelebilecek”, “Bankalar Döviz hesabına ödeme yapmıyor mu?”, “Fırıncılar ucuz ekmek aracı olmadan satışa bağlı”, “380 gram ramazan pidesi 175 lira oldu.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
14 Nisan 1988 Perşembe: DYP Kongresine Demirel ve Cindoruk geliyor
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!