Turhan Çömez Savaştepe’de konuştu: Meraları yabancılara sattılar

“Mera arazilerinin satışı burada da var. Bu durum çok vahim. Eğmir Köyü’nün muhtarı ve köyleri ellerinden alınan meraları anlattı. Gittik araştırdık. Gördük ki Mısırlılara satmışlar. Kuvayi Milliye’nin çocuklarının Savaştepeli Kuvayi Milliyeci Tıbbiyeli Hikmet’in torunlarının yerine yabancılara sattılar bu yerleri. Benim ülkemin çocukları maalesef maraba oldu memlekette."

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez, Savaştepe ilçesine seçim ziyaretinde bulundu.  Turhan Çömez, güne İYİ Parti Savaştepe seçim ofisi açılışıyla başladı.

 

Seçim ofisi açılışında konuşan Çömez, “Ben Savaştepe’ye yabancı değilim. Onlarca kere geldim. Bundan önceki dönemde bölgenin sorunlarıyla çok yakından ilgilendim. 9 ayda da birkaç kez gelip ziyaret ettim. Sizlerle birlikte bir yola çıktık. Bu fedakâr millet hizmetlerin en iyisine layık. Onu yapacak olan bizleriz. Savaştepe bir zamanlar bölgenin parmakla gösterilen bir ilçesiydi” dedi.

 

“SAVAŞTEPE İLÇESİNİ ÇOK İHMAL ETTİLER”

Yaşanan ihmallerin Savaştepe’yi çok geride bıraktığını söyleyen Turhan Çömez, “Burası esasen tarım ve hayvancılık merkezi ve bu iki sektörün desteklenmesi şart. Bunun için çalışacağız. Alt yapı ve üst yapı problemlerinizi çözmek zor değil. Yeter ki o aşk ve tutku olsun. Baktığı her yerde rant gören bir anlayışa karşı biz dürüst bir siyasetin temsilcisi olacağız. Sarıbeyler Göleti’ne bakın, orada hazır su bekliyor. Biz bu suyu getirip köylüye veremiyoruz. Geçtiğimiz günlerde gittik gördük. İçi toz toprak doluydu. Restorasyondan bile kaçıyorlar. Vizyon olmazsa, niyet iyi olmazsa sadece rant ve talan anlayışıyla siyaset yapılırsa gözleri o göleti görmez” şeklinde konuştu.

 

“MERA ARAZİLERİNİ MISIRLILARA SATMIŞLAR!”

 Turhan Çömez Savaştepe ziyaretinde Balıkesir’in hemen her yerinde yaşanan mera sorunlarına da dikkat çekti; Savaştepe ilçesinde de mera satışları yapıldığını ileri sürdü. Çömez, “Mera arazilerinin satışı burada da var. Bu durum çok vahim. Eğmir Köyü’nün muhtarı ve köyleri ellerinden alınan meraları anlattı. Gittik araştırdık. Gördük ki Mısırlılara satmışlar. Kuvayi Milliye’nin çocuklarının Savaştepeli Kuvayi Milliyeci Tıbbiyeli Hikmet’in torunlarının yerine yabancılara sattılar bu yerleri. Benim ülkemin çocukları maalesef maraba oldu memlekette. İnanıyorum bu yaşanılanları halkımız görüp bu olanları yaşatanları yollayıp İYİ insanlara şans verecektir” dedi.

İYİ Parti’nin Savaştepe’deki seçim ofisi açılışı sonrası Çömez, esnaf, pazar yeri ve kahvehane ziyaretinde bulundu. Esnaf ve pazar yeri ziyaretinde Çömez’e, İYİ Parti Savaştepe İlçe Başkanı Ünal Uysal, İYİ Parti Savaştepe Belediye Başkan adayı Özgür Alaca ve partililer eşlik etti

 

SOMA ŞEHİDİNİN BABASI YARDIM TALEP ETTİ

Soma maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenciden birinin babası, ziyaret sırasında Çömez’e dert yandı. “Oğlum o faciada hayatını kaybetti. İki çocuğu vardı. Facia sonrası gelinim evi terk etti. Çocuklarını da bize bırakıp gitti. Çocukların velayeti şimdi dedeleri olarak bende. 2 çocuk liseye gidiyor. Ama onlara bakmakta ve okutmakta çok zorlanıyorum. Maden faciasıyla ilgili tazminat davası da hala sonuçlanmadı. Dava Yargıtay’da. Çocuklara bakacak kimse yok. Yardım eden yok. Bana yardım edin.” talebinde bulundu. Yaşlı adamı üzülerek dinleyen Turhan Çömez, yaşlı adama söz verdi. Kendileriyle yakından ilgileneceğini belirtti.

 

VATANDAŞLAR TURHAN ÇÖMEZ’E DERT YANDI

Çömez, ziyareti sırasında pazarcı esnafıyla ekonomik gidişatı da konuştu. Esnaf, fiyatların artışından dert yandı. “Fiyatlar arttıkça satışlar düştü. Herkes gibi geçinmeye çalışıyoruz” dedi.

Bir vatandaş da tarihi öğretmen okulunun yıkılmasını eleştirdi. “Ziraat teknikeriyim. Nasıl oldu ucube bir okul yaptılar buraya? Savaştepe’nin ekonomik yönden en büyük geliri öğretmen okuluydu. O gitti. Buranın acilen kaliteli bir okula ihtiyacı var.” Diye konuştu. Çömez ise “az önce konuştuk milletin huzurunda da taahhüt ettik. Sahip çıkacağım. Söz veriyorum çözeceğim” yanıtını verdi.

 

 SÜT ENTEGRE TESİSİ SÖZÜ VERDİ

Turhan Çömez, çiftliğinden getirdiği sütü dükkanda satan bir vatandaşla da konuştu. Günde 300 kilo süt satan kadın üreticiyi girişimciliğinden dolayı kutladı; projeleri arasında yer alan Süt Entegre Tesisini tanıttı. Çömez, “belediye başkanı olduğumda bütün sütleri köylerden süt birlikleri marifetiyle toplayacağım. Onları süt entegre tesislerinde işleteceğiz. Öyle aracılara değil halka kazandıracağız. Çocuklarımız da bodurluk, vitaminsizlik tehlikesi var. Çocuklarımızın evlerine kadar bu sütleri ulaştıracağız. Gecenin 12’sinde bile çocuklarınız süt ATM’lerinden süt alacak” dedi.

 

 

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Turhan Çömez Savaştepe’de konuştu: Meraları yabancılara sattılar
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!