Balıkesir’in de artık bir Minia’sı var! Mini10’u mutlaka görmelisiniz

Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi’nde Balıkesir merkez ve ilçelerindeki tarihi yapıların minyatürlerinin yer aldığı Mini10'un açılışı yapıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi’nde bulunan BALMEK ve Mini10’un açılışları gerçekleştirildi. 

 

Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi’nde Balıkesir merkez ve ilçelerindeki tarihi yapıların minyatürlerinin yer aldığı Mini10’un açılışı yapıldı.

Hilal Minareli Şehitler Camisiyle, bölgenin en büyük Millet Kütüphanesiyle, Türkiye’nin en donanımlı Dijital Gençlik Merkeziyle, Fırıntaş Kafesiyle, konser alanlarıyla şehre hizmet veren Çamlık Ahmet Edip Uğur Gençlik, Kültür ve Aktivite Merkezi’nde 35 atölyeli BALMEK ve Balıkesir’in tarihi izlerini taşıyan Mini10’un açılışları gerçekleştirildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla gerçekleştirilen açılışlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çalışmaları hızla devam eden Balıkesir’in marka değerlerinden biri haline gelen BALBUCKS, şehrin yöresel lezzetlerinin sunulacağı restoran ve gençlerin hayallerinin peşinden koşmasına fırsat sunacak,  fikirlerini girişime dönüştürmeleri için teşvik sağlayacak Teknokent Kuluçka Merkezi de çok yakında faaliyete alınacak.

 

BALMEK MESLEKLERİ YAŞATIYOR

10 binin üzerinde öğrencisi olan ve 75 tane tanımlanmış kurs modelinin her birinde kurs açarak şehre hizmet eden Balıkesir Mesleki Eğitim Kursları’nı her geçen gün artırdıklarını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Kooperatiflerimizin mayasını oluşturan üretilen ürünlerin artık satışa dönüştüğü ve mesleklerin yaşanabilir hale geldiği bir kurs merkezi oldu. Şehrimizin birçok yerinde kurslarımız var. Amacımız; hem meslek edindirmek hem de insanlarımızın kazanç elde etmesi. Emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bu kurs merkezi hepsinin toplandığı bir alan oldu.” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı Balıkesirlilere emanet ettiklerini ifade eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bir günü Balıkesir’de dolu dolu geçirdiklerini söyledi. Başkan Yücel Yılmaz’ın çalışmalarını oldukça beğendiğini dile getiren Bakan Özhaseki, kendisine her zaman destek vereceklerini belirtti.

 

 

 

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Balıkesir’in de artık bir Minia’sı var! Mini10’u mutlaka görmelisiniz
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!