CHP Milletvekili Serkan Sarı’dan Yücel Yılmaz’a: Suyu bulandırma görevini yap!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’dan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a çağrı: Vatandaşın kafasını karıştırmayı bırak, suyu bulandırma, görevinin gereğini yap…

 

Büyükşehir’in Edremit Zeytinli arıtmasıyla ilgili hedef politikası ve Edremit Belediye Meclisi’nin direnci ekseninde yaşanan tartışmalara, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı da dahil oldu. Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın halkın sorunlarını çözmek yerine algı yönetimiyle oyalandığını söyledi.

Edremit7in ileri biyolojik arıtma tesisine ihtiyaç duyduğunu belirten Sarı, “bunu beceremeyen Büyükşehir yönetimi dikkatleri başka yöne çekerek algıları yönetmeye çalışıyor” dedi. Sarı ayrıca BASKİ genel kurulunda TÜFE artı yüzde 15 oranındaki su zammını da eleştirdi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı şunları söyledi:

 

“YEREL SEÇİMİ KAYBETME KORKUSUYLA SUYU BULANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“AKP, önümüzdeki yerel seçimleri kaybetme korkusuyla Balıkesir’de ve Edremit’te suyu bulandırmaya çalışıyor. Oysa yapması gereken “gönül belediyeciliği” iddiası ile geldikleri Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevlerinde;  Edremit’in biyolojik arıtma tesisini bu güne kadara hayata geçirmeleri gerektiğiydi. Başarısızlıklarının, beceriksizliklerinin sorumluluğunu CHP’li belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza yıkmaya çalışmak ancak ve ancak bir AKP klasiği, “çamur at izi kalsın” anlayışı olabilir.

 

“BALIKESİR’İ YÖNETEMİYORLAR… HALK SİZDEN BAHANE ÜRETMENİZİ BEKLEMİYOR”

Balıkesir’de AKP’li yöneticiler her zamanki gibi algı yaratan söylemler üzerinden süreci yönetmeye ve başarısızlıklarını gizlemeye çalışıyorlar. AKP’li yöneticiler her şeyi işine gerektiği gibi yapıyor, işinize gelmediğinde halkın ihtiyaçlarını çözmek yerine algıları yönetmeye çalışıyorsunuz. Balıkesir halkı sizden bahane dinlemek değil, çözüm üretmenizi bekliyor. Peki, AKP’li belediye yöneticileri öyle mi yapıyor? Yani yaptıkları veya yapmadıkları işlerin Balıkesirlilerin üzerindeki etkisinin ne olduğunun farkında mı? Hayır! Bunu önemsiyorlar mı? Hayır! Yönetebiliyorlar mı? Yine hayır!

Nitekim, Edremit’in bir biyolojik arıtma tesisine ihtiyacı olduğu gerçek. Bunun yolunun da bir takım oyunlarla değil somut ve şeffaf yönetim anlayışı ile hayata bir an önce geçirmek. Yönetilemeyen bir Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile karşı karşıyayız. AKP’li yöneticilerin Balıkesirlilerin kafasını karıştırmak, dikkatlerini başka yöne çekip gizli ajandalarındakini uygulamaya çalışmak var.

 

“SU FİYATINDA TÜFE ORANINI GERİ GETİRDİLER”

Nitekim AKP’li yöneticiler, Balıkesirli hemşehrilerimiz suya yapılan yüzde 15 oranındaki zammı suyu bulandırarak içinde görünmez sanıyorlar. Üstelik bununla da kalmadılar tüm itirazlarımıza rağmen Kasım ayında kaldırılan ancak olağanüstü topladıkları BASKİ genel kurulunda “TÜFE oranındaki otomatik artış” uygulamasını geri getirdiler. Ülkenin içinde bulunduğu ve AKP iktidarının sorumlu olduğu enflasyonist durum ve hayat pahalılığında suya da yansıtılarak ekonomik soykırım Balıkesir’de devam ettirilmiştir.

 

“YÜCEL YILMAZ SUYU BULANDIRIYOR”

“Yaparsa AKP yapar, yapılamazsa CHP sorumludur”, bu anlayış ne belediye ne ülke yönetimde aklı selim bir anlayış değildir. Dediğim gibi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz suyu bulandırmakta mahirliği ile yaptığı açıklamada atık su arıtma tesisini bir türlü yapıp hayata geçiremediği projenin sorumluluğunu başkasında arıyor. Yücel Yılmaz bulanık suda balık avlamaya çalışıyor. Oysa gerçekler gün gibi ortadadır.

 

“CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNİ NEDEN HEDEF GÖSTERİYORSUN?”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a bir kez daha soruyorum: Türkiye’nin tarım politikalarındaki yanlışlıklar ortadayken, üretmek için her santim toprağa ihtiyacımız varken, Çıkrıkçı Tarım Kooperatifi’ne tahsisli 111 dönümlük verimli tarım arazisindeki ısrar niye?

AKP iktidarının yerel yönetimdeki bir unsuru olarak Karayolları Genel Müdürlüğü ile Hazine arazilerinde istediğiniz sonucu alamadığınız ortadayken, Edremit Belediyesi’nin bir “yer bulmak” ya da “vermek” konusunda mevzuat açısından bir zorunluluğu yokken yerel seçimler arifesinde CHP’li belediye meclis üyelerimiz neden hedef gösterildi?

Yer tahsisi onayı alınmadan, Belediye Meclis onayı olmadan Dünya Bankası’ndan kredi alınması durumu söz konusuysa bu kredinin belgelerini kamuoyuyla neden paylaşılmıyor? Belgeler paylaşılacak mı? Belgeler yoksa bunun itirafını kim yapacak? Halkımız sizden cevap bekliyor. Artık gerçekleri duymak istiyor.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
CHP Milletvekili Serkan Sarı’dan Yücel Yılmaz’a: Suyu bulandırma görevini yap!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!