VATAN PARTİSİ KADIN KOLLARI GENEL MERKEZİ’NDE İKİ BALIKESİRLİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatan Partisi’nin kadın kolu olan Öncü Kadın, 11. Olağan Genel Kurultayı’nı Ankara’da yaptı. Kurultayda, önceki dönem Genel Başkan olan Meltem Ayvalı tek aday olarak girdiği seçimde yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

Kurultaya; Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek, Diyarbakır annelerinden Türkan Mutlu ve Ümmühan Nilifırka, Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür, Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar ile çeşitli kadın kooperatifleri ve dernek temsilcileri katılım gösterdiler.

Kurultayda; uyuşturucuya karşı anneler hareketine ve çocukları HDP tarafından dağa kaçırılan Diyarbakır annelerine destek ve mücadele vurgusu yapıldı.

Kurultayın temaları ise şu şekildeydi; MOR KADIN DEĞİL, DEVRİMCİ KADIN! FONLANAN KADIN DEĞİL, MİLLİ KADIN! ÇÜRÜYEN DEĞİL, ÜRETEN KADIN!

Öncü Kadın Genel Kurultayı’nda yapılan seçimde 33 kişilik Genel Yönetim Kurulu’na Öncü Kadın Balıkesir İl Başkanı Eliz Ece Albayrak ile Edremit’ten Propaganda Bürosu Başkanı Melda Palabıyık seçildiler. Balıkesir’den kurultaya katılan Öncü Kadın delegeleri hatıra fotoğrafı çektirerek, Vatan Partisi iktidarında kadınların sorunlarını çözeceklerine ve yönetimlerde yer alacaklarına dair planlamalarını yaptıklarını ifade ederek Balıkesir’deki tüm kadınları partilerine katılmaya davet ettiler.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
VATAN PARTİSİ KADIN KOLLARI GENEL MERKEZİ’NDE İKİ BALIKESİRLİ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!