Edremit’teki ‘Ördekli Park’ ördeklerine kavuştu

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, ilçede bir dönemin sembolü olan Faruk Serpil Parkı içerisindeki ördekleri geri getirdi.

Edremit
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, ilçede bir dönemin sembolü olan Faruk Serpil Parkı içerisindeki ördekleri geri getirdi. Halk arasında “Ördekli Park” olarak bilinen park içerisindeki havuz ördeklerle şenlendi.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, göreve başladıktan sonra hızlı dokunuşlarla ilk uygulamalarına başladı. İlk olarak Ramazan topunun yeniden atılması ve personelin ödenmeyen maaşlarını ödeyerek çalışanların yüzünü güldüren Başkan Ertaş, bayram tatili öncesinde kent merkezinde ki Faruk Serpil Parkı’na yaptığı dokunuşla bir dönem ilçenin önemli sembollerinden olan ördekli parkı geri getirdi. Edremitlilerin önemli nefes alma noktalarından olan Faruk Serpil Parkı’nda büyük havuza getirilen ördeklerle bir dönemin kent belleğindeki “Ördekli Park” sembolik olarak geri gelmiş oldu.

Edremit’in geçmişten günümüze birçok tarihi ve kültürel değeri barındıran bir ilçe olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, “Geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi yaşatacağız. İlçemizin sembollerinden olan büyüklerimizin hafızasında önemli bir yeri olan Faruk Serpil Parkımızı yeniden bir çekim merkezi haline getireceğiz. Ördekli Park ile bir dönemin hafızasını tazelerken, geleneği sembolik olarak yeniden yaşatmış olacağız” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Edremit’teki ‘Ördekli Park’ ördeklerine kavuştu
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!