Genel Kurul’da MHP ile CHP arasında ‘Manisa’ tartışması

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP ve MHP milletvekilleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi'yle ilgili bir tartışma yaşandı.

Genel Kurul'da MHP ile CHP arasında 'Manisa' tartışması
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Genel Kurulu’nda, Saadet Partisi’nin kamu kurumlarındaki israfın araştırılması önerisi üzerine yapılan görüşmelerde, CHP ve MHP milletvekilleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili bir tartışma yaşandı.

Bugün TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Saadet Partisi’nin kamu kurumlarındaki israfın araştırılması için verdiği grup önerisinin görüşmeleri sırasında, belediyelerin borçları konusu gündeme geldi.

CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, yerel seçimlerin ardından AKP ve MHP’den CHP’ye geçen belediyelerin borçlarını eleştirerek, Üsküdar Belediyesi’nin sütlü tatlı ve su böreği alımı, Tuzla Belediyesi’nin büyük ihaleleri ve Diyarbakır’daki Cizre Belediyesi’nin devri gibi örnekler verdi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise söz alarak, Akdoğan’ın Manisa Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili iddialarını “çarpıtma” olarak nitelendirdi. Akçay, yapılan harcamaların seçimi kazanan belediye başkanları tarafından yerine getirilmesi gerektiğini savundu ve hukuk yolu açık olduğunu belirtti.

Bunun üzerine Akdoğan, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin seçimi kaybeden eski yönetiminin, seçimi kazanan yeni yönetimi hedef alarak borçlarını ödemesini istediğini belirtti. Akdoğan, göreve gelmeleri halinde ödenmesi gereken borçları ödeyeceklerini ancak gereksiz harcamaları yapmayacaklarını ifade etti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Genel Kurul’da MHP ile CHP arasında ‘Manisa’ tartışması
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!