Erdoğan, İspanya’ya gidecek: Cumhurbaşkanlığına Cevdet Yılmaz vekalet edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Kralı ve Başbakanı ile görüşmek üzere bugün İspanya'ya gidecek.

Erdoğan, İspanya'ya gidecek: Cumhurbaşkanlığına Cevdet Yılmaz vekalet edecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya Kralı ve Başbakanı ile görüşmek üzere bugün İspanya’ya gidecek. Erdoğan’ın ziyareti sırasında Cumhurbaşkanlığına ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz vekalet edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun diplomasi trafiğini sürdürüyor. Buna göre Erdoğan, bugün iki günlük resmi ziyaret için İspanya’ya gidecek.

Erdoğan, temaslarının ilk gününde İspanya Kralı 6’ncı Felipe ile görüşecek, ikinci günde ise İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile bir araya gelecek.

Gündem Gazze olacak
Cumhurbaşkanı’nın temaslarında en önemli başlıklardan biri ise Gazze olacak. İspanya, 28 Mayıs’ta Filistin’i resmen tanıdığını ilan etmiş. Erdoğan da bu kararı takdirle karşıladığını vurgulamıştı.

Cumhurbaşkanı’nın, İspanyol muhataplarıyla detaylı değerlendirmeler yapması bekleniyor. İsrail’in Gazze’deki saldırılarının durdurulması ve bölgede kalıcı barış öncelikli başlıklar arasında yer alıyor.

Ziyarette, küresel gelişmeler ve Türkiye-İspanya ilişkileri de masada olacak. Erdoğan, Başbakan Sanchez’le birlikte Türkiye ve İspanya arasındaki 8. hükümetlerarası zirveye başkanlık edecek.

Zirvede ticaret, finans, kültür ve spor alanlarında birçok anlaşmanın imzalanması da planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türk ve İspanyol iş insanlarının bulunacağı iş forumunun açılışına da katılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığına Cevdet Yılmaz vekalet edecek
Cumhurbaşkanlığına ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’ın vekalet etmesine dair tezkere, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tezkereye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan 12-14 Haziran tarihlerinde İspanya Krallığı ve sonrasında İtalya Cumhuriyeti’ne ziyaretinden dolayı, dönüşüne kadar Cumhurbaşkanlığına, Anayasa’nın 106’ncı maddesi uyarınca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz vekalet edecek.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Erdoğan, İspanya’ya gidecek: Cumhurbaşkanlığına Cevdet Yılmaz vekalet edecek
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!