CHP, sağlıkçılar için miting düzenleyecek!

CHP, öğretmenler, emekliler ve asgari ücretliler için düzenlediği mitinglere bu kez sağlık emekçileri için bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

CHP, sağlıkçılar için miting düzenleyecek!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, Kabine ile CHP’nin gölge bakanları arasındaki temaslar genişletilerek devam edecek.

CHP, öğretmenler, emekliler ve asgari ücretliler için düzenlediği mitinglere bu kez sağlık emekçileri için bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesi ile CHP’nin gölge kabinesi arasındaki görüşmeler sürecek. CHP Lideri Özgür Özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki temaslarla başlayan siyasette normalleşme süreci, CHP kurmayları tarafından iyi niyetle sürdürülecek. Ancak CHP, müzakere ile sonuç alınamayan alanlarda siyaseti sokağa taşıma kararı aldı. Bu kapsamda tematik mitingler düzenlenecek.

CHP’li Gökan Zeybek’in Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile, İlhan Uzgel’in Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile, Murat Bakan’ın İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile ve Yalçın Karatepe’nin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşmeler, yeni dönemde de sürdürülecek. Ayrıca, CHP Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile; CHP Sağlık Bakanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz ise Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu ile görüşecek.

Sağlık Emekçilerinin Sorunları

CHP kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanı Memişoğlu ile CHP’li Şahbaz arasındaki görüşme sadece bir “hayırlı olsun ziyareti” olmayacak. Parti tabanındaki “Erdoğan bizi kandırıyor mu, oyalıyor mu?” endişesinin tematik mitinglerle geride bırakıldığını düşünen CHP kurmayları, müzakerelerden sonuç alınamaması durumunda bunu kamuoyuna şeffaf bir şekilde duyuracak. Sağlık Bakanı Memişoğlu’na, sağlık sistemindeki aksaklıklar ve sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunları içeren detaylı bir dosya sunulacak. CHP, sağlık emekçilerinin yaşadığı şiddet olaylarının çözülmesini, özlük haklarının iyileştirilmesini ve randevu sistemindeki aksaklıkların giderilmesini talep edecek. Bu talepler doğrultusunda Bakan Memişoğlu’na, sorunların nasıl çözüleceğine dair bir yol haritası da sunulacak.

CHP, ataması yapılmayan öğretmenler, emekliler ve asgari ücretliler için düzenlediği geniş katılımlı mitinglerin ardından, taleplerin karşılanmaması durumunda sağlık emekçileriyle de bir miting düzenleyecek. Sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunlar, meydanlarda tekrar gündeme taşınacak.

Aile Bakanı’ndan Randevu Talebi

CHP’li Aylin Nazlıaka da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan randevu talep etti. Randevu talebinin karşılanması durumunda, Nazlıaka’nın Bakan Göktaş’a engellilerin, kadınların, yaşlıların ve çocukların sorunları hakkında detaylı bir dosya sunacağı öğrenildi.

Kaynak:BirGün

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
CHP, sağlıkçılar için miting düzenleyecek!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!