Adıgüzel’den Bayraktar’a: ”Sen kimsin ki devlet adına konuşuyorsun?”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Adıgüzel'den Bayraktar'a: ''Sen kimsin ki devlet adına konuşuyorsun?''
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın İran’daki helikopter kazası hakkında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Bir televizyon programında konuşan Adıgüzel, devlet adına yapılan operasyonlarla ilgili açıklamaların Dışişleri Bakanı veya Milli Savunma Bakanı tarafından yapılması gerektiğini vurguladı.

Adıgüzel, “Bu ülkenin Dışişleri Bakanı yok mu? Milli Savunma Bakanı yok mu? Selçuk Bayraktar sen kimsin? Yetkiyi kimden aldın da çıkıp devlet adına açıklama yapıyorsun?” diyerek Bayraktar’ın yetkisini sorguladı. İran’daki helikopter kazasıyla ilgili olarak, “Akıncı, İran operasyonunda düşen helikopteri buldu” açıklamasına da değinen Adıgüzel, İran’ın “Biz bulduk, ancak Türkiye’ye teşekkür ediyoruz” şeklindeki açıklamasını hatırlatarak, Bayraktar’ın devlet adına konuşmasının rahatsız edici olduğunu ifade etti.

Adıgüzel, “Selçuk Bayraktar açıklamasında o anda havada olan silahlı bir İHA’yı gönderdiklerini, ancak İran’ın bunu istemediğini, sonra başka bir tane gönderdiklerini söylüyor. Sen Milli Savunma Bakanı mısın? Dışişleri Bakanı mısın? Devlet adına yurt dışında yapılan bir operasyonun Dışişleri Bakanı tarafından açıklanması gerektiğini düşünüyorum” diyerek eleştirilerini sürdürdü.

Bayraktar’ın açıklamalarını ve durumu eleştiren Adıgüzel, “Selçuk Bayraktar’ın orada olması bizi de İran’ı da kurtardı mı? Çorlu’dakilerle, Van’dakilerle, Azerbaycan’dakilerle temasa geçtiğini söylüyor. Sen kimsin ki devlet adına konuşuyorsun? Devleti ne hale getirdiklerini ifade etmek için söylüyorum. Bu nasıl bir dağınıklıktır?” ifadelerini kullanarak devlet yetkililerinin rol ve sorumluluklarının belirgin olması gerektiğini vurguladı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Adıgüzel’den Bayraktar’a: ”Sen kimsin ki devlet adına konuşuyorsun?”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!