Tamı tamına 251 Milyon Dolar! Bitcoin cüzdanının şifresini unuttu!

Stefan Thomas 13 yıl önce satın aldığı 7002 bitcoin bulunan dijital cüzdanının şifresini hatırlayamıyor. Şifreyi bulmak için her yolu deneyen genç adamın sadece 2 tane deneme hakkı kaldı.

Tamı tamına 251 Milyon Dolar! Bitcoin cüzdanının şifresini unuttu!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

San Francisco’da yaşayan Stefan Thomas 13 yıl önce 79002 tane Bitcoin satın aldı.

Ancak daha sonra dijital cüzdanının şifresinin yazılı olduğu kağıt parçasını kaybetmesi nedeniyle 251 milyon dolar değerindeki hesabına erişimini kaybetti.

Yıllar boyunca süren aralıksız çabalara rağmen Thomas, 10 şifre denemesinden 8’ini boşa çıkardı. Talihsiz milyonerin sadece 2 deneme hakkı kalmış oluyor.

Thomas konu hakkında itirafta bulunarak, “Şifremi kaybettiğim için kendimi tam bir aptal gibi hissediyorum” diye konuştu.

150 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE BITCOIN KAYIP

Genç adam bu kripto kabusunda yalnız değil. Binlerce yatırımcı, tahminen toplamda 150 milyar dolar değerindeki Bitcoin’in bulunduğu hesapların şifrelerini unuttuğu için onunla aynı kaderi paylaşıyor.

Çaresizce bir çözüm arayan Thomas, mistik güçlere sahip olduğunu iddia eden bir “kahin”in kayıp şifresini ortaya çıkarma teklifini bile kabul etti.

Ancak umut azaldıkça, son çare olarak riskli yöntemler denenmeye de başlanıyor: Cüzdanın bulunduğu USB sürücüsünü sökmek ve elektron mikroskoplarını içeren karmaşık, pahalı tekniklere başvurmak.

Thomas ve niceleri için, kaybettikleri servetleri geri alma arayışı, kripto piyasasının yüksek riskli ve öngörülemez doğasını hatırlatıyor.

Genç yatırımcının kodu kırıp milyonlarının kilidini açıp açamayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Tamı tamına 251 Milyon Dolar! Bitcoin cüzdanının şifresini unuttu!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!