7 Mart 1988 Pazartesi: Balıkesir Lisesi eski mezunları TV’de buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi’nin 7 Mart 1988 Pazartesi günü yayımlanan sayısında, Balıkesir Lisesi eski mezunlarının bir televizyon kanalında buluşması manşet haber olarak verilmiş. TRT İzmir Televizyonu, lisenin 103’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle eski öğrencileri Cumartesi 13 adlı programda konuk etmiş.

 

 

“Eski Balıkesir Lisesi mezunları TV’de buluştu” başlığı ile verilen haberde, “Balıkesir Lisesi’nin kuruluşunun 103. Yıldönümü nedeniyle TRT İzmir Televizyonu tarafından yayınlanan ‘Cumartesi 13’ adlı programa Balıkesir Lisesinin mezunu öğrenciler katıldı. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in de okumuş olduğu dönemdeki okul arkadaşları ile yapılan sohbetin de yer aldığı programda, o günlerdeki okul anılarına yer verildi. 1950’li yıllarda okul radyosunun yayına başlaması ve kaymaklı gecesinin düzenlenmesi ayrıca sağdıçlıkla ilgili açıklamaların yapıldığı Cumartesi 13 programında Sanayici Sırrı Yırcalı, İzmir Belediye Başkanı Burhan Özfatura, Balıkesir Barosu Başkanı Turgut İnal, Gazeteci Ekrem Balıbek, eski bakanlardan Ahmet İhsan Kırımlı’nın da görüşlerine yer verildi.

Birinci sayfadaki diğer haber başlıkları şöyle: “Kredili satışlara daha çok rağbet ediliyor”, “Şubat ayında Borsada 5,5 milyar liralık alış veriş tahakkuk etti”, “Aralıklı bir gazetenin SSK ile ilgili haberini doktorlar kınadı”, “Lipton Çayı hakkında şehrimiz savcılığı görevsizlik kararı aldı”, “Bazı belediye otobüs şoförleri güzergaha uymuyor.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
7 Mart 1988 Pazartesi: Balıkesir Lisesi eski mezunları TV’de buluştu
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!