31 Mayıs 1988 Salı: Evren Kuşcenneti konusunu ele aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi, 31 Mayıs 1988 Salı günü yayımlanan sayısında, Manyas Gölü’ndeki kirliliği ve Kuş Cenneti’ne verdiği zararları manşet haber yapmış. Bandırma’ya gelen, daha sonra da Kuş Cenneti’nde incelemelerde bulunan Kenan Evren’in, konuyla ilgili talimatlar vermesi ve kirliliğin önlenmesinde katkıları olacağı konusunu dile getirmiş.

 

 

Manşet haber şöyle: “Cumhurbaşkanı Kenan Evren dün sabah Ankara’dan uçakla Bandırma 6. Ana Jet Üssü’ne geldi. 1. Ordu Komutanı ve Balıkesir Valisi tarafından törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Evren, yanındakilerle birlikte Kuş Cenneti ve Manyas Gölü’nde incelemelerde bulundu. Dünyada eşine az rastlanır nitelikte ve özellikleri bulunan Kuş Cenneti’nin son durumu hakkında da bilgi alan Evren’in Manyas Gölü’nün kirliliğinin önlenmesi ve Kuş Cenneti Milli Parkının gereken özenle korunması için direktifler vermesi bekleniyor. Bilindiği gibi Kuş Cenneti Milli Parkı, 63 hektar alanı kaplamakta, sayıları 120 bini bulan 255 cins kuşa barınak görevi yapmaktadır. Son yıllarda gerek kentleşme, gerekse sanayileşme nedeniyle sanayi ve evsel atıkların çevre akarsuları kirletmesi ve suların Kuş Cenneti’nin kenarında bulunduğu Manyas Gölüne karışması nedeniyle ekolojik denge bozulmuş bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in bu konuya el atması bekleniyor.

Birinci sayfadaki diğer haber başlıkları: “Özel Eğitime Muhtaç Çocukları Koruma Derneği kapalı mı?”, “Bayan Özal Altınoluk Çavuşoğlu Lisesi’nin açılış törenine katıldı”, “Bandırma İşçileri de eyleme başladı”, “3 ayrı yer 3 ayrı olay 3 ölü”, “Emlak ve arazi vergisi yatırma süresi bitiyor.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
31 Mayıs 1988 Salı: Evren Kuşcenneti konusunu ele aldı.
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!