28 Mayıs 1988 Cumartesi: Bağ-kur üyelerinin prim borçlarının asıllarını yatırmaları gerekiyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 28 Mayıs 1988 Cumartesi günü yayımlanan sayısında Bağ-kurluların tanınan haklardan yararlanabilmesi için, Bağ-kur’a olan prim borçlarının asıllarını tam yatırmaları gerektiğinin haberini manşete taşıyarak, vatandaşlara duyurmuş.

 

 

Haberde, “Bağ-kur prim borçlarını ödeme süresi 31 Mayıs Salı günü mesai bitiminde sona eriyor. Borçlarını bu tarihten sonra ödeyecekler, tanınmış olan kolaylık ve ertelemelerden yararlanamayacak. Bilindiği gibi daha önce prim borçlarının asıllarını bu süre içinde yatıranlardan gecikme fark ve faizlerinin tahsili için yeni bir süre tanınmıştı. Bu konuda kendisi ile görüştüğümüz Balıkesir Bağ-kur Müdürlüğü’nden bir yetkili kendilerine henüz resmi bir açıklama gelmediğini, ancak yayın yolu ile aldıkları haberlere uyacaklarını ve şehrimizde Bağ-kur şubelerinin cumartesi ve Pazar günleri açık olacağını, pazartesi ile Salı günleri de saat 24.00’e kadar çalışacaklarını söyledi. Aynı yetkilinin ifadesine göre Balıkesir için bilgisayar sistemine geçilmesi yüzünden bir izdiham söz konusu değil.” Cümleleri yer aldı.

Birinci sayfanın diğer haber başlıkları: “Semra Özal doğrudan Altınoluk’a gidecek”, “Yasadışı olaylar gazetecinin çalışma heyecanını etkilemez”, “Nişanı yapılan genç heyecanlanıp öldü”, “ABD başkan adayı Rum asıllı Dukakis Edremitli”, “Sahte teminatla inşaat almış”, “Alacaklıya telefon edilince firar etti.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
28 Mayıs 1988 Cumartesi: Bağ-kur üyelerinin prim borçlarının asıllarını yatırmaları gerekiyor.
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!