27 Ağustos 1987 Perşembe: Kurtuluş bayramı 3 gün rötarlı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi’nin 27 Ağustos tarihli sayısının manşet haberi, Balıkesir Kurtuluş Günü etkinliklerinin referandum nedeniyle ertelenmesine ayrılmış. Gazete haberin başlığını, “Kurtuluş bayramı 3 gün rötarlı kutlanacak.” Alt başlıkta, “Tehir kararı 6 Eylül’deki halk oylaması için alındı” tümceleriyle vermiş.

 

 

Haberde, “Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 65’inci yılı bu defa ileri bir tarihe alındı. Bilindiği gibi Balıkesir 65 yıl evvel, 6 Eylül tarihinde düşman işgalinden kurtulmuş ve her yıl aynı gün kurtuluş etkinlikleri düzenlenmişti. Ancak bu yıl 6 Eylül günü Halk oylaması yapılacağından kurtuluş bayramı ileri bir tarihe ertelendi. Gününden 3 gün sonraya alınan bayram, 9 Eylül günü İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu ile aynı günde kutlanacak. Bu konuda dün bir basın toplantısı düzenleyen Kurtuluş bayramı düzenleme komitesi yaptığı açıklamada, ‘6 Eylül Pazar günü halk oylaması yapılacağından, komitemiz kurtuluş bayramının 9 Eylül gününe alınmasını kararlaştırdı. Ancak 3 günlük ara ile yapılmasına rağmen, etkinlik programında hiçbir değişiklik olmayacak’ ifadeleri yer aldı.

Birinci sayfanın diğer haberinde, CHP eski milletvekili Mehmet Tiritoğlu’nun cenaze törenine yer verilmiş. “Mehmet Tiritoğlu’nu ebedi istirahatgahına uğurladık” başlıklı haberde, “CHP eski milletvekillerinden Mehmet Tiritoğlu, dün Zağnos Paşa Camisi’nde kılınan öğle namazını müteakip toprağa verildi. Cenazeye 50’ye yakın çelenk gönderilmişti. Yüzlerce kendini seven insanların omuzunda Türk Bayrağı’na sarılı olarak, Başçeşme mezarlığına getirilen merhum Mehmet Tiritoğlu, gözyaşları arasında ebedi istirahatgahına tevdi edilirken, geride kendini asla unutturmayacak izler bırakmıştı” denildi.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
27 Ağustos 1987 Perşembe: Kurtuluş bayramı 3 gün rötarlı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!