24 Haziran 1988 Cuma: Toplu sözleşme imzalandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 24 Haziran 1988 Cuma günü yayımlanan sayısında, manşet haberi, “Toplu sözleşme imzalandı kara bulutlar dağıldı” başlığı ile vermiş. Grev tehdidine kadar giden süreçte aylarca anlaşılmaya varılamamış ve arabulucunun araya girmesi de çare olmamıştı. Toplu sözleşmenin imzalanmasıyla, hem işçiler, hem Balıkesirliler rahat bir nefes aldı.

 

 

Manşet haber şöyle: “Balıkesir Belediyesi ile Belediye-iş Sendikası arasında uzun süredir devam eden ve grev tehditlerinin ortaya atılmasına kadar uzayan anlaşmazlıklar aylardan beri huzursuz ve mağdur durumdaki belediye işçileri ile birlikte grev bulutlarını hissetmeye başlamış Balıkesirliler de derin bir nefes aldı. Ücret zamları 2 yıllık sözleşmede 4 kademe halinde verilecek. Birinci yılın ilk 6 ayı için % 30, ikinci 6 ay için % 35 olacak. İkinci yılın ilk 6 ayında % 20’lik bir artış sağlanacak”

Birinci sayfanın diğer haber başlıkları şöyle: “Fuara bu yıl giriş ücretleri 125 ve 75 lira”, Hacca gidişlerde kısıtlama kalktı”, “40 günlük çocuğu ile evden atılan 9 kişilik aile perişan oldu”, “Genç kızı sürükleyenler tutuklandı”, “Adnan Menderes Mahallesi muhtar seçimi 11 Temmuz’da”, “SSK’da narkoz yok. Bulana da ameliyat yapılmıyor”, “Bilinçsiz sulama SOS veriyor”, “Sendika başkanı ne diyor.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
24 Haziran 1988 Cuma: Toplu sözleşme imzalandı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!