22 Şubat 1988 Pazartesi: ANAP yönetimi Ankara’dan döndü:

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi’nin 22 Şubat 1988 Pazartesi günkü sayısında manşete taşıdığı haber, ANAP Balıkesir İl teşkilatının kongre sonrası Ankara’ya gitmesi ve genel başkan Turgut Özal ile yönetim kurulu üyelerinin tanışması oldu. Sonrasında İl Başkanı Karaağaç Balıkesir’in kanayan yarası haline gelen Pamuklu Dokuma Fabrikası ile Eğmir Köyü’nün taşınması meselesini Özal’a aktardı.

 

 

Manşet Haberin başlığı ve alt başlığı, “ANAP yönetimi Ankara’dan döndü Başbakan Özal ile yalnız Balıkesirliler görüştü Pamuklu Dokuma ve Eğmir Köyü sorunu anlatıldı” olurken haberin içeriğinde şu görüşlere yer verildi: “ANAP Balıkesir İl Teşkilatı, gittiği Ankara gezisinden döndü. Balıkesir’in sorunları ile ilgili olarak gidilen Ankara’da Balıkesir’in çeşitli sorunları ele alındı. Bu konuda kendileri ile konuştuğumuz il başkanı Nadir Karaağaç, Ankara’ya gidişleri ile ilgili olarak şunları söyledi: ‘Ankara’ya gidişimizin esas amacı yeni yönetim kurulunu genel başkanımız Turgut Özal ile tanıştırmaktı. Bu arada Balıkesir’i ilgilendiren sorunları da başbakana anlattık. Bunların başında Eğmir Köyü’nün nakli vardı. Konuyu anlatınca yakın ilgi gösterdi. Mesele ile ilgilenmesi için devlet bakanı Cemil Çiçek’e havale etti. Eğmir sorununa kesin çözüm getirilecek. Pamuklu Dokuma Fabrikası sorunu da ele alındı. Bu işle Adnan Kahveci ilgileniyor. Ayrıca milletvekilimiz İsmail Dayı da konuyla yakından ilgileniyor.

Birinci sayfadaki diğer başlıklar: Türkiye Turizmi hizmet bekliyor”, “İzmir Merkez İlçe (Konak) Belediye Başkanı Baykal, Şehrimize de anket formu gönderdi”, “Belediye kamp için Zeytinli Belediyesinden söz aldı.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
22 Şubat 1988 Pazartesi: ANAP yönetimi Ankara’dan döndü:
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!