14 Ağustos 1987 Cuma: ANAP’ın gövde gösterisinde kurban kesildi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi’nin 14 Ağustos 1987 Cuma günkü nüshasında Manşete taşınan haber ANAP’ın Gövde gösterisi olmuş. Haberin başlığında, “Osmaniye’de ANAP’ın gövde gösterisinde kurban kesildi”, alt başlığında, “Dursunbey kongresinde Kemal Kıymaz başkan” cümleleri yer alıyor.

 

 

Haberde, “Balıkesir’den Dursunbey’e giden ANAP’lılar Osmaniye Köyü’nde büyük bir coşku ile karşılandılar. Köylüler yola çıkıp, konvoyun önünü çevirdi ve kurban kesti. Bu arada köylülerin, “Hayır eskiye dönmeyeceğiz. ANAP’a canımız feda” diye bağırdıkları görüldü. Bu manzara ANAP’lılar için tam bir gövde gösterisiydi. ANAP’lılar Dursunbey merkezinde de tezahüratla karşılandı. Genel kurulda tüm ANAP milletvekilleri de hazır bulundu. İsmail Dayı’nın divan başkanlığını başarıyla yürüttüğü göze çarptı” ifadeleri kullanıldı.

Diğer haber başlıkları da, “Pamuklu Dokumada hazırlık çalışmaları sürdürülüyor. Bir kısım işçiler göreve başladı”, “Türk-iş’in konferansı 26 Ağustos’ta yapılıyor. Konferansta halk oylaması ele alınacak”, “Tes-iş sendikası başkanı Uğur: ‘Toplu sözleşme ile kazandığımız hakları süper emeklilik götürdü’”, “3’üncü Altın Bengi finalistleri belli oldu”, “Temmuz ayı içinde Bandırma’dan yapılan ihracat 25,371.350 dolar”, “Öğretmenevi’nin restore çalışmaları başladı.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
14 Ağustos 1987 Cuma: ANAP’ın gövde gösterisinde kurban kesildi
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!