12 Eylül 1987 Cumartesi: Adaylar Ankara’nın yolunu tutmaya başladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 12 Eylül 1987 Cumartesi günkü sayısında, hükümetin erken seçim kararı almasından sonra, Balıkesir’de yaşanan siyasi hareketliliği manşete taşımış ve şu başlığı kullanmış: “Adaylar Ankara’nın yolunu tutmaya şimdiden başladılar.” Alt başlık, “Muhalefetin seçimi boykot etmeyeceği söyleniyor”

 

 

 

Manşet haberde yer alan ifadeler şöyle: “Erken seçim kararı alınmasından sonra, siyasi partilerden adaylıklarını koyanlar yoğun bir kulis faaliyetine girerken, bir kısmı da yoklamaların delegeler tarafından değil de genel merkez tarafından yapılmasını eleştirmeye başladı. Bu konuda isminin açıklanmasını istemeyen bir aday, ‘Çok yanlış bir uygulama olacak. Zira parayı çok veren veya genel merkezde adamı olanlar listenin üst sıralarında yer alacak. Eğer bu delege sistemi ile olsaydı, kendine güvenen, delegenin oyunu alabilen listede baş sıralara gelebilirdi. Ben şimdi endişe duyuyorum. Delegeler olsaydı, endişe taşımazdım’ dedi. Diğer taraftan, adaylıklarını resmen ilan edenlerden bir kısmı daha şimdiden Ankara’nın yolunu tutmaya başladı.

Diğer başlıklar şöyle, “Anavatan Partisi hayır oyları için dün mesaj yayınladı: Köstek değil destek olalım”, “11 yaşında kızı kaçıran delikanlı, kızla cezaevinde evlenmeyi kabul etti”, “BAGFAŞ 67 vilayetten gelen TIR’lara 4 dakikada gübre yüklüyor”, “Turgut İnal Barolar Birliği toplantısı için Ankara’ya gitti”, “Karşılıksız çek veren yakalandı”, “A. Tevfik Aykul: Para kazanmanın çok yönleri vardır. Topluma karşı görevlerimizi unutmayalım.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
12 Eylül 1987 Cumartesi: Adaylar Ankara’nın yolunu tutmaya başladı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!