11 Temmuz 1988 Pazartesi: Balıkesir vergi ve prim tahsilatında en önde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 11 Temmuz 1988 Pazartesi günkü sayısında, vergi ve sigorta primi tahsilatında Balıkesir’in en ön sırada yer aldığını sürmanşet haber olarak vermiş. Haberin içeriğinde vergi ve sigorta primi tahsilatı ile ilgili açıklamalar yer almış. “Balıkesir vergi ve sigorta primi tahsilatında Türkiye’de en önde” başlıklı haberde vergi ve prim tahsilatı rakamlarına yer verilmiş.

 

 

Sürmanşet haber şöyle: “1987’de Balıkesir ilinde vergi mükelleflerinin beyanı üzerinden tahakkuk ettirilen vergi miktarı 100 milyar 538 milyon 361 bin 732 lira oldu. Tahakkuk eden 100 milyarlık verginin 94 milyar 627 milyon lirası ödenmiş olup, tahakkuk ile tahsilat oranı % 94 gibi yüksek bir rakama erişmiş bulunuyor. İlgililer tahsil edilemeyen ve tüm vergi tahakkukunun takriben % 6’sına denk düşen 5 milyar 911 milyon liranın takipte olduğunu bildirdiler. SSK Bölge Müdürlüğünde tahakkuk eden 19 milyar liralık prim borcunun 18 milyar 250 milyon lira tahsil edilmiş olarak takipte sadece 750 milyon lira kalmıştır. SSK’ya kayıtlı işçi sayısının yaz aylarında 55 bine yükseldiği ilgililerce açıklandı.

Birinci sayfanın diğer haber başlıkları: “Müftülük sınavına 246 aday katıldı”, “ANAP’lı Necat Tunçsiper ve İsmail Dayı da parti başkanlık divanında yer aldı”, “Karasu: Ekmeğe zam ağustosta. Bekleme sebebi toplu sözleşme”, “Avrupa iskan fonundan sağlanacak para ile Küçüksan’ın altyapı sorunu çözülecek”, “Kamil Ünlü Nasrettin Hoca Şenliğine katıldı”, “Atatürk İlkokulu çevresi susuz”, “Altınovalı PTT’ci midilliye kaçmış”, “İdarede yeni bir operasyon yapılıyor”

Tepki Ver | _zg_n1
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
_zg_n
Üzgün
11 Temmuz 1988 Pazartesi: Balıkesir vergi ve prim tahsilatında en önde
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!